Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Dramatyczny spadek wartości akcji Woodpecker po dymisji prezesa

Woodpecker, ceniona polska spółka technologiczna z segmentu SaaS, nie ma ostatnio powodów do radości. Poznaj przyczyny załamania kursu oraz odejścia prezesa Zarządu!

Opublikowano:
Dramatyczny spadek wartości akcji Woodpecker po dymisji prezesa
Zdj.: woodpecker.co

Woodpecker.co, to spółka technologiczna znana z oprogramowania jako usługa (SaaS) mającego na celu usprawnienie komunikacji poprzez automatyzację.

Przyciągnęła ostatnio uwagę nie ze względu na swoje innowacyjne rozwiązania, lecz z powodu znaczących zmian w jej przywództwie i wynikach giełdowych.

Prezes Mateusz Tarczyński nagle podał się do dymisji, a kurs akcji spółki spadł do najniższego poziomu w historii.

Od debiutu na rynku NewConnect 14 września 2021 r. kurs akcji Woodpecker.co spadł poniżej ceny z pierwszej oferty publicznej, osiągając historyczne minimum.

Początkowo notowane po 12 zł podczas oferty publicznej, akcje odnotowały znaczny spadek o 20% do 10,70 zł po rezygnacji Tarczyńskiego.

Zmienność to chleb powszechni na NewConnect

Zdj.: newconnect.pl
NewConnect logotyp
NewConnect cechuje się podwyższoną zmiennością

Kapitalizacja spółki skurczyła się z blisko 185 mln zł do niecałych 60 mln zł, co jest spadkiem odzwierciedlającym reakcję na niepewność związaną ze zmianą na stanowisku prezesa.

Inwestorzy dyskontowali słabsze wyniki kwartalne przez rok, co doprowadziło do 64% dewaluacji akcji przed ostatnim spadkiem, a teraz, od szczytu, akcje straciły na wartości o 71%.

Według wstępnych, nieoficjalnych informacji, Woodpecker.co prawdopodobnie będzie poszukiwał nowego prezesa w drodze rekrutacji zewnętrznej.

Pomimo obecnych zawirowań, oprogramowanie Woodpecker.co, które wykorzystuje algorytmy do wysyłania spersonalizowanych wiadomości, wykrywania odpowiedzi i przypominania użytkownikom o kontaktach, pozostaje cennym zasobem na rynku.

Podobał Ci się ten artykuł?
1
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.