Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Donald Trump zajmuje jednoznacznie pozytywne stanowisko w sprawie kryptowalut

Były prezydent Donald Trump przyciągnął ostatnio uwagę swoim pro-kryptowalutowym stanowiskiem, sygnalizując silne poparcie dla branży w okresie poprzedzającym listopadowe wybory.

Opublikowano:
Donald Trump zajmuje jednoznacznie pozytywne stanowisko w sprawie kryptowalut
Zdj.: depositphotos.com

W świecie finansów kryptowaluty zyskały na popularności i stały się ważnym punktem w sferze politycznej. Poparcie ze strony Trumpa może potencjalnie mieć znaczący wpływ na przyszłość walut cyfrowych w USA.

JEDNOZNACZNE STANOWISKO

Podczas swojego przemówienia Trump podkreślił konieczność dążenia Stanów Zjednoczonych do stania się światowym liderem w rozwijającym się sektorze kryptowalut.

Stwierdził: “Jestem bardzo pozytywnie nastawiony i otwarty na firmy zajmujące się kryptowalutami, a teraz wszystkim, co wiąże się z tą nową i rozwijającą się branżą. Nasz kraj musi być liderem w tej dziedzinie. Nie ma drugiego miejsca”.

Stanowisko to ostro kontrastuje ze stanowiskiem obecnego prezydenta Joe Bidena, którego Trump oskarżył o dążenie do zdławienia branży kryptowalut. “Ze mną tak się nigdy nie stanie” – zapewnił Trump.

Czy Trump staje się orędownikiem kryptowalut?

Donald Trump
Trump ma wielu zwolenników

Zaangażowanie Trumpa w branżę kryptowalut wykracza poza zwykłe wsparcie; wyraził on zobowiązanie do ochrony praw osób fizycznych do niezależnego przechowywania aktywów kryptowalutowych i udaremnienia utworzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

Wydaje się, że korzystne dla Bitcoina stanowisko Trumpa znajduje oddźwięk polityczny, na co wskazuje Polymarket, popularna platforma prognostyczna oparta na kryptowalutach, która sugeruje, że Trump ma 56% szans na wygraną w wyborach, w porównaniu do 38% Bidena.

W odpowiedzi na pro-kryptowalutową kampanię Trumpa, otoczenie Bidena zdaje się zmieniać zdanie co do Bitcoina.

Biały Dom wyraził zainteresowanie współpracą z Kongresem nad skutecznymi regulacjami dotyczącymi kryptowalut. Ponadto Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła ETF Ethereum, sygnalizując znaczącą zmianę polityki.

Rynek kryptowalut uważnie monitoruje te wydarzenia polityczne, zdając sobie sprawę, że stanowisko rządu USA może mieć głębokie konsekwencje dla branży. Wraz ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, działania i polityki proponowane przez kandydatów mogą wpłynąć na opinie milionów Amerykanów, którzy są obecnie posiadaczami kryptowalut.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.