Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Donald Trump stanowczo sprzeciwia się wprowadzeniu CBDC

Według zapowiedzi, nieuchronnie zbliżamy się do wprowadzenia cyfrowych walut emitowanych przez banki centralne. Poznaj, dlaczego przeciwnikiem tej idei jest sam Donald Trump!

Opublikowano:
Donald Trump stanowczo sprzeciwia się wprowadzeniu CBDC
Zdj.: depositphotos.com

Były prezydent Donald Trump wyraził swój sprzeciw wobec CBDC, powołując się na obawy dotyczące sprawowania przez rząd federalny kontroli nad finansami Amerykanów za pośrednictwem kryptograficznego systemu finansowego pod zwierzchnictwem banku centralnego.

Na stanowisko to wpłynęły rady Viveka Ramaswamy’ego, który poparł kandydaturę Trumpa, odzwierciedlając wspólne zaangażowanie w opór wobec ingerencji CBDC w obywatelskie swobody finansowe.

CBDC znalazło twardego przeciwnika – to były Prezydent USA Donald Trump, który ma realne szanse na ponowne objęcie tego stanowiska!

Także Robert F. Kennedy Jr., który rozważa potencjalną kandydaturę na prezydenta, wyraził zdecydowany sprzeciw wobec CBDC, podkreślając swoje zaangażowanie w zachowanie autonomii finansowej. Potwierdził, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta, zaprzestanie wysiłków zmierzających do wprowadzenia CBDC.

Kennedy Jr. podkreślił znaczenie ochrony wolności osób fizycznych do korzystania z kryptowalut, takich jak Bitcoin, podkreślając potencjalne zagrożenia stwarzane przez CBDC, w tym rządowy nadzór nad prywatnymi sprawami finansowymi. Wskazał również na swoją otwartość na przyjęcie nominacji libertariańskiej, podkreślając swoje zaangażowanie w zapewnienie osobom fizycznym możliwości utrzymania osobistych portfeli i przeprowadzania bezpiecznych transakcji.

Rezerwa Federalna i debata wokół CBDC

Zdj.: pixabay.com
waluta cbdc
CBDC rodzi obawy inwigiliacji

Pomimo silnego sprzeciwu ze strony tych potencjalnych kandydatów na prezydenta, Rezerwa Federalna nie sfinalizowała jeszcze planów dotyczących cyfrowego dolara. Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wskazał, że decyzja w tej sprawie jest wciąż odległa.

Trwająca debata wokół CBDC nadal ewoluuje, ponieważ eksperci i decydenci polityczni oceniają potencjalne korzyści i wady wprowadzenia cyfrowej wersji dolara amerykańskiego w tym, jak mogłoby to wpłynąć na rynek forex. Coraz więcej również przepisów prawnych dotyczących kryptowalut.

Podsumowując, zarówno Donald Trump, jak i Robert F. Kennedy Jr., rywalizując o prezydenturę USA, jasno wyrazili swój sprzeciw wobec CBDC. Kennedy Jr. kładzie nacisk na autonomię finansową i prywatność, zobowiązując się do zakończenia wysiłków na rzecz przyjęcia CBDC, podczas gdy Trump, pod wpływem rad Viveka Ramaswamy’ego, obiecuje chronić Amerykanów przed kontrolą rządu za pośrednictwem CBDC.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.