Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Coinbase wygrywa na hossie krypto – popularna giełda radzi sobie znakomicie!

Coinbase, wiodąca giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, odnotowała dobre wyniki finansowe za pierwszy kwartał, demonstrując solidne wyniki na kwitnącym rynku kryptowalut.

Opublikowano:
Coinbase wygrywa na hossie krypto – popularna giełda radzi sobie znakomicie!
Zdj.: flickr.com

Dochód netto spółki w wysokości 1,18 mld USD oznacza znaczną zmianę w stosunku do straty sprzed roku, w tym znaczny zysk z wyceny rynkowej aktywów kryptograficznych w wysokości 650 mln USD, odzwierciedlający strategiczne zarządzanie finansami i zaktualizowane standardy rachunkowości.

Notatka

Zysk w wysokości 4,40 USD na akcję może nie pokrywać się bezpośrednio ze średnim szacunkiem analityków wynoszącym 1,09 USD.

CNBC potwierdziło jednak, że skorygowany zysk Coinbase na akcję wyniósł 2,15 USD, przewyższając konsensus szacunkowy.

Ponadto dane dotyczące przychodów były imponujące i wyniosły 1,64 mld USD wobec oczekiwanych 1,34 mld USD. Ten wzrost przychodów został wzmocniony przez przychody z transakcji konsumenckich, które wzrosły ponad dwukrotnie w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, osiągając 935 mln USD.

Pozytywny wpływ krypto-hossy

Zdj.: wikipedia.org
CEO Coinbase
Armstrong przeprowadził Coinbase przez czas kryzysu

Do sukcesu finansowego firmy przyczyniły się zwiększone wolumeny handlowe napędzane rosnącymi cenami kryptowalut, w szczególności Bitcoina i Ethereum.

Wejście inwestorów instytucjonalnych, wraz z zatwierdzeniem przez SEC nowych amerykańskich funduszy giełdowych bitcoin spot, jeszcze bardziej zwiększyło emocje związane z aktywami cyfrowymi.

Coinbase jest partnerem powierniczym dla ETFów, gromadząc już ponad 50 miliardów dolarów.

Korelacja między wynikami akcji Coinbase a rynkiem kryptowalut jest oczywista, ponieważ duże wzrosty bitcoina często prowadzą do zwiększonego wolumenu obrotu i popytu na usługi Coinbase.

Coinbase stoi w obliczu wyzwań, w tym walki prawnej z SEC w związku z zarzutami dotyczącymi niezarejestrowanej sprzedaży papierów wartościowych oraz rosnącej konkurencji na rynku wymiany kryptowalut.

Pomimo tych wyzwań, imponujące wyniki finansowe Coinbase i jego zdolność do wykorzystywania trendów rynkowych i zainteresowania instytucjonalnego sugerują silną pozycję w ewoluującym krajobrazie aktywów cyfrowych.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.