Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Były prezes Starbucksa poucza swoich następców, jak naprawić spółkę

Howard Schultz podkreślił potrzebę znaczącego przeglądu działalności firmy w odpowiedzi na rozczarowujący kwartał, w którym globalne przychody i zysk Starbucks wyraźnie spadły!

Opublikowano:
Były prezes Starbucksa poucza swoich następców, jak naprawić spółkę
Zdj.: depositphotos.com

Starbucks stoi w obliczu intensywnej kontroli po ostatnich wynikach finansowych, co skłoniło byłego prezesa i dyrektora generalnego firmy, Howarda Schultza, do podzielenia się swoim spojrzeniem na sytuację za pośrednictwem LinkedIn.

CO RADZI BYŁY PREZES

Pomimo tego, że Schultz nie pełni już formalnej roli w firmie, jego wpływ pozostaje znaczący, a jego spostrzeżenia są uważnie śledzone przez inwestorów. Spadek ruchu w amerykańskich sklepach o 7% w ostatnim kwartale wzbudził obawy.

Analitycy z Bank of America spekulowali nawet, że spowolnienie może być związane z polityką, sugerując, że stanowisko firmy w kwestiach Bliskiego Wschodu, wzmocnione przez media społecznościowe, wpływa na zachowania konsumentów.

Propozycje Schultza dotyczące zmian koncentrują się wokół modernizacji mobilnej platformy zamówień i płatności w celu poprawy doświadczeń klientów oraz przedefiniowania podejścia rynkowego Starbucks w celu “nadania priorytetu zaangażowaniu zamiast transakcjom”.

Co musi zrobić Starbucks, aby odwrócić trend?

Zdj.: pixabay.com
logotyp sieci Starbucks
Starbucks zapoczątkował globalną kawową rewolucję

Przesłanie jest jasne: Starbucks musi na nowo odkryć nie tylko swoje doświadczenie w sklepie, ale także zaangażowanie klientów i strategię rynkową, powracając do korzeni, gdzie odczucia klienta i kultura firmy są ważniejsze, niż kurs akcji.

Były prezes podkreślił, jak ważne jest, aby liderzy wyższego szczebla, w tym członkowie zarządu, spędzali więcej czasu z pracownikami pierwszej linii, podkreślając kulturę firmy jako główną siłę i kluczowy punkt wyjścia dla wszelkich strategicznych zmian.

Inwestorzy i klienci uważnie obserwują Starbucks podczas wdrażania tych zmian, oceniając, czy w wystarczającym stopniu rozwiążą one podstawowe kwestie, które doprowadziły do niedawnego spadku zysków.

Zdolność firmy do wprowadzania innowacji i dostosowywania się do zmieniających się warunków rynkowych i oczekiwań konsumentów będzie miała kluczowe znaczenie dla jej przyszłego sukcesu.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.