Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Bon Turystyczny 2024 – czy są szanse na jego uzyskanie?

Rządowy program "Bon Turystyczny" odniósł sukces, ożywiając sektor turystyczny po pandemii i umożliwiając wielu rodzinom korzystanie z dofinansowanych wakacji. Co jednak dalej?

Opublikowano:
Bon Turystyczny 2024 – czy są szanse na jego uzyskanie?
Zdj.: depositphotos.com

Wprowadzony w celu pobudzenia turystyki krajowej i wzmocnienia gospodarki, bon umożliwił ponad 5 milionom dzieci wakacje, pozwalając Polakom odkrywać piękno kraju i wspierać lokalne firmy. Ta ulga finansowa zwiększyła konsumpcję usług turystycznych, przyczyniając się do wzrostu gospodarczego sektora.

BRANŻA ODŻYŁA

Bon turystyczny nie tylko ożywił sezon turystyczny, ale także zwiększył rentowność firm w branży. Wzrost przychodów pomógł utrzymać miejsca pracy i złagodzić kryzys gospodarczy, szczególnie w trudnych finansowo czasach spowodowanych pandemią COVID-19.

Z danych Ministerstwa Finansów i ZUS wynika, że za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego dokonano ponad 5 mln transakcji na łączną kwotę 3,2 mld zł. Bon obowiązywał do 31 marca 2023 r., lecz wiele wskazuje na to, że w 2024 r. podobnego rozwiązania nie uświadczymy. Pandemia minęła i tego rodzaje dotacje to już też przeszłość!

Informacje dotyczące Bonu Turystycznego

Zdj.: pixabay.com
plaża w trakcie lata
Na tegoroczne wakacje trzeba wyjechać za swoje

Początkowo bon turystyczny zapewniał 500 zł na dziecko do 18 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych kwota ta wzrastała do 1000 zł. . Od 1 sierpnia 2020 r. do marca 2023 r. wygenerowano ponad 4,4 mln bonów o łącznej wartości ponad 3,6 mld zł.

W trakcie trwania programu płatności z bonów otrzymało około 28 tys. podmiotów z branży turystycznej na łączną kwotę ponad 3 mld zł. Pod względem finansów osobistych było to duże wsparcie dla wielu ludzi.

Ostrzeżenie

Mimo popularności i sukcesu, przyszłość bonu turystycznego jest niepewna. Minister Sportu i Turystyki, Sławomir Nitras, wyraził wątpliwości co do wznowienia programu, powołując się na ożywienie w turystyce i poprawę wyników branży.

W związku z rozwojem sytuacji, opinia publiczna z niecierpliwością oczekuje dalszych komunikatów dotyczących ewentualnego powrotu tej korzystnej inicjatywy.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.