Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

BNB sięga po rekordową wycenę, a na giełdzie Binance rosną wolumeny

Rynek kryptowalut był niedawno świadkiem ważnego wydarzenia, ponieważ BNB, natywna kryptowaluta giełdy Binance, osiągnęła nowy rekord, przekraczając poziom 700 USD!

Opublikowano:
BNB sięga po rekordową wycenę, a na giełdzie Binance rosną wolumeny
Zdj.: depositphotos.com

Kapitalizacja rynkowa Binance Coin również odnotowała znaczny wzrost, przekraczając poziom 104 miliardów dolarów. Ten wzrost kapitalizacji rynkowej umocnił pozycję BNB jako czwartej co do wielkości kryptowaluty, po USDT, Ethereum i Bitcoinie.

DEFLACYJNA TRAJEKTORIA

Według doniesień, całkowita liczba BNB w obiegu wynosi 147 584 972, co stanowi 100% całkowitej podaży. Binance przeprowadza kwartalne “wypalenia” monet, usuwając część monet z obiegu w celu zmniejszenia podaży i potencjalnego zwiększenia wartości pozostałych monet.

Ostatnie wypalenie, 24 kwietnia 2024 r., wyeliminowało z obiegu 1 944 453 BNB o łącznej wartości 1,17 mld USD.

Praktyka wypalania monet jest powszechna w przestrzeni kryptowalutowej i ma na celu zarządzanie podażą tokenów. Zmniejszając liczbę dostępnych tokenów, można zwiększyć niedobór, potencjalnie prowadząc do wyższej ceny za token, jeśli popyt pozostanie stały lub wzrośnie.

Wyraźna centralizacja tokenów BNB

Zdj.: binance.com
logo binance
Binance to globalna marka

Od czasu uruchomienia BNB w 2017 r. Binance gromadzi te monety w swoich portfelach i podobno kontroluje 76% całkowitej emisji. Ta koncentracja własności wzbudziła obawy społeczności, ponieważ oznacza znaczną centralizację tokenów w rękach giełdy, jak donosił Forbes w październiku 2023 roku.

Wyniki Binance Coin odzwierciedlają szerszą dynamikę rynku kryptowalut i strategie wdrażane przez giełdę Binance. Ostatnie ruchy cenowe i polityka spalania monet na giełdzie prawdopodobnie przyczyniły się do wzrostu wyceny BNB.

Inwestorzy i traderzy uważnie monitorują BNB, ponieważ utrzymuje on swoją pozycję wśród najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Jego kamień milowy podkreśla rosnące zainteresowanie i zaufanie do Binance Coin.

Ponieważ rynek nadal ewoluuje, wyniki Binance Coin pozostaną istotnym punktem zainteresowania dla osób zaangażowanych w rynek kryptowalut. Dzięki najnowszemu rekordowi wszech czasów BNB zademonstrował swój potencjał wzrostu i trwałą atrakcyjność kryptowalut jako całości.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.