Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Barrick Gold Corporation: 10 miliardów dolarów dla Mali

Producentów złota można oceniać w różny sposób... Mimo to, Barrick Gold Corporation prezentuje szereg argumentów pokazujących firmę w dobrym z punktu widzenia CSR świetle!

Opublikowano:
Barrick Gold Corporation: 10 miliardów dolarów dla Mali
Zdj.: depositphotos.com

Słyszy się wiele krytycznych głosów pod kątem sektora surowcowego, zwłaszcza zaś złota. Warto zatem komunikować także pozytywy! Barrick Gold Corporation, kluczowy gracz w branży wydobywczej, od 27 lat jest ważnym partnerem Mali. Pomimo licznych wyzwań, firma pozostaje zaangażowana we współpracę z rządem przejściowym Mali i lokalnymi interesariuszami w celu wytyczenia nowej ścieżki dla sektora wydobywczego w tym kraju.

Mark Bristow, prezes i dyrektor generalny, podkreślił znaczący wkład kopalni w malijską gospodarkę, wynoszący prawie 10 miliardów dolarów dzięki podatkom, opłatom licencyjnym, wynagrodzeniom i płatnościom na rzecz lokalnych dostawców na przestrzeni lat.

SPORY WKŁAD W GOSPODARKĘ

W ciągu ostatniej dekady działalność Barrick stanowiła od 5% do 10% PKB Mali. Warto zauważyć, że kompleks Loulo-Gounkoto, zarządzany w całości przez malijski zespół, wniósł ponad 70% swoich korzyści ekonomicznych do państwa przez cały okres swojego istnienia. Kompleks Loulo-Gounkoto plasuje się wśród największych producentów złota na świecie i nadal wnosi istotny wkład w ogólne wyniki firmy Barrick.

W ostatnim kwartale firma zleciła rozbudowę farmy słonecznej Loulo do 60 megawatów i wprowadziła nowy system magazynowania energii w akumulatorach, zgodnie z globalnym zobowiązaniem Barricka do zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Ponadto inicjatywy na rzecz rozwoju społeczności obejmowały ukończenie systemu dystrybucji wody, z którego skorzystało 13 000 osób w wiosce Kunda.

Barrick Gold kładzie też nacisk na OZE

Zdj.: depositphotos.com
Złoto w depozycie
Sztabki złota w skarbcu

Zaangażowanie firmy Barrick w zrównoważony rozwój i rozwój lokalny jest widoczne poprzez skupienie się na energii odnawialnej i projektach społecznych, co jest zgodne z jej szerszą strategią. Ciągłe wysiłki firmy w zakresie poszukiwań pozwoliły zidentyfikować nowe cele o wysokim priorytecie, które mogą przynieść następną generację światowej klasy odkryć w okręgu Loulo.

Przyszłościowe podejście Barrick Gold rozciąga się na jej cele w zakresie zarządzania środowiskowego i społecznego, w tym wysiłki na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz poprawy środków bezpieczeństwa i higieny pracy. Firma kładzie również nacisk na inwestycje w projekty społeczne, lokalne zamówienia, zatrudnienie, edukację i programy rozwojowe w Mali, podkreślając swoje typowo holistyczne podejście do zrównoważonych praktyk wydobywczych.

Barrick Gold Corporation pozostaje zaangażowana w rozwój operacyjny, zrównoważone praktyki i partnerstwo z Mali, dążąc do dalszego postępu gospodarczego i społecznego przy jednoczesnym utrzymaniu pozycji światowego lidera w branży wydobywczej.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.