Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

AMD odpowiada na sukces Nvidii i prezentuje nowe procesory!

Dzieje się w świecie informatyki! Giełdowa spółka AMD zaprezentowała wyczekiwane procesory z serii Ryzen 9000, wyznaczając nowy standard wydajności komputerów stacjonarnych.

Opublikowano:
AMD odpowiada na sukces Nvidii i prezentuje nowe procesory!
Zdj.: depositphotos.com

Flagowy model AMD Ryzen 9 9950X, wyposażony w 16 rdzeni i 32 wątki, jest pozycjonowany jako “najszybszy procesor konsumencki” na rynku, oferując taktowanie 5,7 GHz i znaczną poprawę wydajności w porównaniu do swoich poprzedników.

AMD WYPRZEDZA INTELA

Ryzen 9 9950X wykazuje niezwykły wzrost wydajności średnio o 29,8% i do 23% wzrost wydajności w grach w porównaniu do konkurencyjnego produktu Intel Core i9-14900K.

Te postępy przypisuje się ulepszeniom architektonicznym w Zen 5, w tym podwojonej przepustowości instrukcji, lepszej przepustowości danych i zwiększonym możliwościom w zakresie wydajności sztucznej inteligencji.

Seria Ryzen 9000 oferuje szereg procesorów zaspokajających różnorodne potrzeby użytkowników. Modele Ryzen 9 9900X, Ryzen 7 9700X i Ryzen 5 9600X oferują różną liczbę rdzeni i wątków, ze znaczną poprawą taktowania boost i zmniejszoną mocą termiczną (TDP) w porównaniu do swoich poprzedników.

AMD podbija rynek sztucznej inteligencji

Zdj.: depositphotos.com
AMD procesor
AMD to mocny konkurent Intela

Procesory z serii Ryzen 9000 wyróżniają się w zadaniach związanych ze sztuczną inteligencją, oferując znaczną poprawę przepustowości grafiki i akcelerację AI.

Wprowadzenie piątej generacji procesorów EPYC i akceleratora AI Radeon PRO W7900 jest skierowane do profesjonalnych użytkowników, obiecując niezwykłą wydajność wielordzeniową i jednordzeniową, a także zwiększone możliwości obliczeniowe AI. Widać zatem, jak mocno na rynku “namieszał” słynny Chat-GPT!

Dla użytkowników laptopów procesory z serii Ryzen AI 300, wyposażone w architekturę AMD XDNA 2, zapewniają znaczną poprawę wydajności AI i zintegrowaną grafikę Radeon 800M opartą na architekturze RDNA 3.5, rywalizując z wydajnością najlepszych przenośnych konsol, włącznie z tymi od Sony i Nintendo.

Chociaż szczegóły dotyczące cen nowych procesorów nie zostały ujawnione, AMD sugeruje, że seria Ryzen 9000 będzie prawdopodobnie wyceniona podobnie do serii Ryzen 7000 w momencie premiery. Akcje AMD pozostają zaś wycenione wysoko!

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.