Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Allegro osiągnęło 14,8 miliona aktywnych kupujących w Polsce – zobacz wyniki!

Allegro, wiodąca platforma e-commerce w Polsce, wykazała się dobrymi wynikami w I kwartale roku, odnotowując znaczny wzrost liczby aktywnych kupujących! Poznaj szczegółowe dane!

Opublikowano:
Allegro osiągnęło 14,8 miliona aktywnych kupujących w Polsce – zobacz wyniki!
Zdj.: Depositphotos.com

Wysiłki firmy w zakresie ekspansji przyniosły pozytywne rezultaty, a liczba aktywnych kupujących osiągnęła 14,8 miliona w Polsce i ponad 20 milionów w całym regionie, w tym 5 milionów poza Polską. Akcje firmy wyraźnie wzrostły, pozwalając podciągnąć indeks WIG-20 istotnie w górę.

ALLEGRO IDZIE W GÓRĘ

Wskaźniki finansowe spółki odzwierciedlają tę wzrostową trajektorię, a skorygowana EBITDA wzrosła o 33% do 706,2 mln zł, przekraczając konsensus prognoz. Czy zatem eBay oraz Amazon mogą czuć się pokonane w Polsce?

Ponadto przychody wzrosły o 6,6% do 2 475,3 mln zł, a skonsolidowana wartość GMV wzrosła o 8,9% rok do roku do 14,31 mld zł. Warto zauważyć, że wartość GMV w samej Polsce wzrosła do 13,6 mld zł, co oznacza wzrost o 10% rok do roku.

Co więcej, Allegro Pay sfinansowało GMV w wysokości 2,1 mld zł, co stanowi 14,4% całości, podczas gdy skonsolidowany zysk netto za kwartał spadł nieco poniżej konsensusu prognoz na poziomie 241,8 mln zł.

Skąd dobra kondycja Allegro?

Zdj.: depositphotos.com
Jak zakupić akcje
Zakupy przez internet są łatwe

Allegro przypisuje swój sukces strategicznym inicjatywom, takim jak zwiększenie atrakcyjności dostaw i zwiększenie wykorzystania paczkomatów na wzór tych oferowanych przez Integer.

Model ekspansji międzynarodowej firmy zaowocował niższymi inwestycjami kapitałowymi przy każdej nowej platformie, jednocześnie zwiększając zasięg.

Kierownictwo Allegro podkreśla siłę firmy w Polsce i rosnące wpływy za granicą, uruchamiając platformy w pięciu nowych krajach, których celem jest niemal podwojenie potencjalnej bazy klientów w Polsce.

Podsumowując, wyniki Allegro za pierwszy kwartał i prognozy na drugi kwartał wskazują na firmę, która umacnia swoją dominację na polskim rynku, prowadzi międzynarodową ekspansję i utrzymuje stabilność finansową.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.