Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Adidas w tarapatach! Zobacz, jak Kanye West wpłynął na spółkę

Niektóre współprace nie kończą się dobrze... Boleśnie przekonuje się o tym obuwniczo-odzieżowy gigant Adidas, kończąc przygodę z Kanye Westem!

Opublikowano:
Adidas w tarapatach! Zobacz, jak Kanye West wpłynął na spółkę
Zdj.: depositphotos.com

Kultowa firma Adidas odnotowała w czwartek spadek akcji po opublikowaniu prognozy na 2024 r., która nie spełniła oczekiwań analityków. Prognoza spółki dotycząca zysku operacyjnego w wysokości około 500 mln euro w 2024 r. była o wiele znacznie niższa niż szacowane 1,23 mld euro.

Prognoza ta opierała się przede wszystkim na spodziewanych ograniczonych zyskach ze sprzedaży pozostałych zapasów butów Yeezy, po zakończeniu współpracy z Kanye Westem. Spółka wyprzedaje je bowiem ze stratą!

Adidas ogłosił fatalne prognozy na ten rok spowodowane potrzebą sprzedaży przecenionych butów z serii Yeezy.

W rezultacie akcje odzieżowego giganta odnotowały spadek o ponad 6% w obrocie przedrynkowym i pełne 10% w trakcie czwartkowej sesji.

Wpływ rozstania z Kanye Westem na branżę odzieży sportowej

Zdj.: wikipedia.org
artysta Kanye West
Kanye West był dla Adidasa obciążeniem wizerunkowym

Bjorn Gulden, który objął stanowisko CEO w 2023 roku, odegrał kluczową rolę w kierowaniu zwrotem firmy po upadku partnerstwa z kontrowersyjnym Kanye Westem.

Separacja zaowocowała niesprzedanymi butami Yeezy o wartości 1,2 miliarda euro.

Reakcja rynku na prognozę Adidasa na 2024 r. podkreśla obawy inwestorów dotyczące prognozowanych wyników spółki na nadchodzący rok.

Rónież i szeroko rozumiana branża odzieży sportowej będzie uważnie monitorować wysiłki Adidasa w zakresie zarządzania pozostałymi zapasami butów Yeezy i poruszania się po następstwach rozstania z Kanye Westem.

Ponieważ dyrektor generalny Bjorn Gulden kontynuuje realizację strategii naprawczej firmy, interesariusze i obserwatorzy branży będą uważnie obserwować jej postępy i późniejszy wpływ na wyniki finansowe.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.