Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Wielu inwestorów jest nadal byczo nastawionych do Amazona

Amazon zaliczył niesamowity rok, a jego akcje powędrowały na historyczne szczyty. Jak się jednak okazuje, wielu inwestorów uważa, że firma ma nadal spory potencjał do wzrostów!

Wielu inwestorów jest nadal byczo nastawionych do Amazona
Zdj.: depositphotos.com

Znana inwestorom firma Amazon (NASDAQ: AMZN) w ciągu ostatniej dekady wyróżniała się na rynku akcji, a jego akcje zyskały znaczną dynamikę.

Przewagi konkurencyjne spółki, takie jak ekonomia skali i silna marka, zapewniły jej trwały wzrost w sektorach handlu elektronicznego i usług w chmurze dla przedsiębiorstw.

REKORDOWY SEZON

W segmencie sprzedaży detalicznej Amazon ustanowił rekord sprzedaży w okresie świątecznym i wykazał przyspieszenie wzrostu. Firma nadal ulepsza swoją platformę, oferując możliwości dalszego zwiększania sprzedaży i zysków wraz ze wzrostem opłat członkowskich Prime.

Wysiłki mające na celu skrócenie czasu dostawy przy jednoczesnym obniżeniu kosztów zostały dobrze przyjęte, odzwierciedlając zaangażowanie firmy w ciągłe innowacje i poprawę jakości obsługi klienta.

Perspektywy finansowe Amazona znacznie się poprawiły, ze znaczną poprawą trendów przepływów pieniężnych, co doprowadziło do napływu 32 miliardów dolarów w porównaniu do odpływu 11 miliardów dolarów w 2022 roku.

Cloud to kluczowy sektor dla Amazona

Zdj.: aboutamazon.com
dostawa z Amazon
Amazon dostarcza produkty milionom klientów

W segmencie usług w chmurze Amazon doświadczył silnej ekspansji, a wzrost przyspieszył w ostatnich miesiącach.

Zarząd przewiduje, że ta pozytywna dynamika utrzyma się w 2024 r., ponieważ firmy nie opóźniają już migracji do chmury, tak jak miało to miejsce na początku 2023 r.

Analitycy spodziewają się, że znaczna część działalności Amazon utrzyma dwucyfrowe tempo wzrostu, przynajmniej do 2025 roku.

Pozytywne perspektywy Amazona sprawiają, że jest to intrygująca okazja inwestycyjna.

Ponieważ dział usług stanowi obecnie 55% całej działalności i prawdopodobnie jeszcze wzrośnie w nadchodzących latach, akcje Amazona wydają się atrakcyjnie wycenione, notowane na poziomie około 3-krotności przychodów, w porównaniu ze wskaźnikiem ceny do sprzedaży (P/S) Microsoftu wynoszącym 13 i wskaźnikiem P/S Apple wynoszącym 8.

Podsumowując, akcje Amazona stanowią intrygującą okazję dla inwestorów, dzięki silnej pozycji w sektorach e-commerce i usług w chmurze dla przedsiębiorstw, poprawiającym się trendom finansowym i atrakcyjnej wycenie w porównaniu z innymi spółkami.

Potencjał Amazona do długoterminowego wzrostu i zysków dla akcjonariuszy nie powinien zostać przeoczony.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.