Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Sensacyjne doniesienia – Michelin zamyka słynną fabrykę opon w Polsce!

Spływają do nas smutne informacje związane z tym, że słynna olsztyńska fabryka opon kultowej marki Michelin zostanie za niedługo zamknięta. Poznaj przyczyny i skutki tej decyzji!

Opublikowano:
Sensacyjne doniesienia – Michelin zamyka słynną fabrykę opon w Polsce!
Zdj.: depositphotos.com

Michelin Polska, spółka zależna renomowanego francuskiego producenta opon, ogłosiła zamknięcie zakładu produkcji opon do samochodów ciężarowych w Olsztynie. Decyzja o przeniesieniu produkcji do Rumunii wynika przede wszystkim z wysokich kosztów produkcji w obecnej lokalizacji.

Zakład w Olsztynie, ma zaprzestać produkcji opon do samochodów ciężarowych do końca roku.

Na decyzję o przeniesieniu produkcji z Polski do Rumunii ma wpływ konkurencyjne otoczenie rynkowe, w szczególności napływ tańszych alternatyw z Dalekiego Wschodu na europejskim rynku opon ciężarowych.

Celem Michelin jest utrzymanie przewagi konkurencyjnej przy jednoczesnym ostrożnym zarządzaniu kosztami operacyjnymi.

Kiedy dojdzie do zamknięcia olsztyńskiej fabryki?

Zdj.: pixabay.com
opona Michelin
Michelin to globalny producent opon

Wewnętrzna restrukturyzacja działalności Michelin w Olsztynie już się rozpoczęła, a całkowite zamknięcie działu opon do samochodów ciężarowych planowane jest na koniec roku.

Jednak doniesienia z lokalnych źródeł informacji sugerują, że zamknięcie może nastąpić już pod koniec kwietnia, co wskazuje na przyspieszony harmonogram.

Notatka

Pozostałe operacje w Olsztynie, w tym produkcja opon osobowych i lekkich ciężarówek, opon rolniczych, półproduktów, form, kordów i grup serwisowych, będą kontynuowane bez wpływu na restrukturyzację.

To posunięcie Michelin wpisuje się w szerszy trend przenoszenia produkcji i zwolnień w Polsce, czego przykładem są podobne decyzje podejmowane przez inne firmy, takie jak Stellantis i Signify. Działania te odzwierciedlają wyzwania napotykane przez przemysł wytwórczy w kraju.

Przeniesienie produkcji Michelin do Rumunii stanowi znaczącą zmianę w europejskim krajobrazie produkcji opon, podkreślając presję, z jaką borykają się firmy, aby utrzymać opłacalną działalność na konkurencyjnym rynku globalnym.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.