Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Internetowa gra kryptowalutowa Rollercoin. Opinie, instrukcje, więcej informacji i kalkulatory. Graj z chomikiem i zdobądź darmowe kryptowaluty!

Opublikowano:
Internetowa gra kryptowalutowa Rollercoin. Opinie, instrukcje, więcej informacji i kalkulatory. Graj z chomikiem i zdobądź darmowe kryptowaluty!

Wydobywanie kryptowalut jest ambicją wielu osób, ale w zdecydowanej większości przypadków nie ma się na to pieniędzy, wiedzy ani technologii. Bezpośrednie wydobywanie kryptowalut jest bardzo kosztowne dla zwykłych entuzjastów i inwestorów. Istnieją jednak alternatywy, które mogą zapewnić dostęp do kryptowalut niskim kosztem, a nawet z dawką zabawy, relaksu i interakcji.

Jedną z takich alternatyw jest świat gier Rollercoin, w którym dosłownie każdy może stworzyć własny pokój wydobywczy z górnikami – online i bez potrzeby inwestowania lub taniego źródła energii elektrycznej.

Być może myślisz, że musi to być oszustwo, których są dziesiątki w Internecie. Oszustwa takie zwykle szybko znikają i niewiele osób wie, jak się z nimi obchodzić, nie mówiąc już o sukcesie.

Ale Rollercoin to inna alternatywa z dynamiczną wewnętrzną gospodarką rynkową, dużą społecznością graczy i tradycją od 2018 roku.

Rollercoin - Jeden z wielu pokoi gier pełnych regałów z maszynami do wydobywania kryptowalut
Jeden z wielu pokoi gier pełnych regałów z maszynami do wydobywania kryptowalut
Zarejestruj się w RollerCoin za pomocą tego przycisku i otrzymaj 1000 satoshi za darmo!

W przeciwieństwie do wielu innych projektów, w RollerCoin nikt nie zmusza cię do dokonywania dużych inwestycji lub gromadzenia wielu innych osób, jak to zwykle bywa w przypadku ponzi i piramid finansowych. Nikt też nie obiecuje ci bogactwa z dnia na dzień. Ale cierpliwość może się sowicie opłacić. Inwestowanie w ulepszanie techniki wydobywczej w celu przyspieszenia postępów jest możliwe, ale Rollercoin jest również przyjazny dla graczy free-to-play, co omówimy poniżej. Nie musisz więc wydawać ani jednego satoshi, aby grać!

Ten artykuł przedstawia różne obszary świata Rollercoin, które mogą cię zainteresować i wciągnąć w proste i przyjemne gry, pozwalając ci spędzić wolny czas, wiedząc, że jednocześnie zarabiasz kryptowalutę. Nie graj w gry na darmo, graj w nie dla kryptowaluty!

Recenzja Rollercoin

Jak rozpocząć korzystanie z Rollercoin

Najpierw oczywiście musisz jakoś wejść do świata Rollercoin – utwórz konto gracza.

Wystarczy przejść na stronę gry i założyć darmowe konto. Po kliknięciu poniższego linku, zarejestruj profil i stwórz swojego 8-bitowego awatara, który będzie reprezentował cię w tym świecie pod wybranym przez ciebie imieniem.

Rejestracja jest szybka i łatwa – a jeśli nie chcesz wypełniać formularza (nawet jeśli jest krótki), możesz zarejestrować się jednym kliknięciem za pośrednictwem swojego konta na Facebooku.

Formularz rejestracyjny Rollercoin
Formularz rejestracyjny Rollercoin
Zarejestruj się w RollerCoin za pomocą tego przycisku i otrzymaj 1000 darmowych satoshi na start!

Po wstępnej rejestracji, w większości przypadków, nadal musisz potwierdzić rejestrację, klikając link w nowej przychodzącej wiadomości e-mail. Jeśli nie otrzymasz wiadomości e-mail, sprawdź foldery SPAM i Bulk..

Jak działa Rollercoin

Zaraz po utworzeniu konta gracza zostaniesz przeniesiony do swojego pierwszego pokoju, który będzie wyglądał podobnie do poniższego obrazka.

Widzisz całą tę niewykorzystaną przestrzeń? Tam będziesz stopniowo umieszczać stojaki i minery w nich – maszyny, które będą wydobywać dla ciebie kryptowaluty.

Nowe konto gamingowe włączone
Pokój wydobywczy nowego konta gamingowego

Maszyny górnicze (MINERY) – jak działają i gdzie je zdobyć

Jak każdy górnik, w świecie Rollercoin musisz znaleźć i zaangażować maszyny wydobywcze – górników. Ale nie martw się, nie musisz taszczyć do swojego mieszkania żadnych hałaśliwych maszyn kosztujących dziesiątki tysięcy ani posiadać całej wiedzy technicznej, z którą wiąże się klasyczne górnictwo.

W tym przypadku górnicy są częścią świata gry online. Są one projektowane zarówno przez oficjalny zespół Rollercoin, jak i przez samych graczy w nieregularnych konkursach.

Górników można zdobyć na kilka sposobów:

 • Zwykłe zakupy i wymiana ich w sklepie Rollercoin na RLT w grze,
 • lub kupując na rynku od innych graczy,
 • lub poprzez konkursy i otwieranie skrzynek.

Istnieje ogromna liczba indywidualnych górników. Istnieje ponad 200 podstawowych typów górników i ponad 1000 typów ulepszonych typów górników, które omówimy w następnej kolejności!

Próbka kilku podstawowych serii górników
Próbka kilku podstawowych serii górników. Zwróć uwagę, że oprócz wyglądu różnią się one rozmiarem, ceną i wydajnością.

Ile kryptowalut można wydobyć?

Podobnie jak w klasycznym świecie Proof-of-Work wydobywania kryptowalut, gdzie zarabiasz proporcjonalnie do swojego udziału w pracy całej sieci, w Rollercoin zarabiasz nagrody w ten sam sposób.

Ale jak to właściwie działa? I ile można zarobić w Rollercoin?

Każda z wydobywanych kryptowalut ma własny zestaw nagród, który jest proporcjonalnie wypłacany wszystkim użytkownikom, którzy dopasują wydajność swojego górnika do każdej kryptowaluty.

Nagrody te różnią się w zależności od wydajności sieci, zgodnie z potrzebami projektu Rollercoin, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie graczy i sytuację na rynku kryptowalut, aby projekt był zrównoważony. Istnieją stałe stawki nagród (patrz poniżej), które są mniej lub bardziej stałe, oraz tygodniowe bonusy, gdy gracze mają zwiększone zyski na niektórych kryptowalutach. Te cotygodniowe bonusy warto śledzić na przykład na oficjalnym profilu na Twitterze.

Normalna nagroda za wydobyty blok wygląda następująco:

 • 20 RLT
 • 150 RST
 • 60 TRX
 • 0.007 ETH
 • 0.044 BNB
 • 0.23 SOL
 • 5.5 MATIC
 • 0.0004 BTC
 • 140 DOGE

Standardowy czas wydobywania bloku wynosi 10 minut, ale czasami niektóre kryptowaluty doświadczają wydłużenia czasu wydobywania ze względu na znaczny wzrost liczby górników danej waluty, co dobrze jest monitorować w zakładce Moc sieciWykres mocyŚredni czas na blok.

Jak obliczana jest wydajność?

Twoja nagroda =(twoja wydajność/całkowita wydajność sieci)*wynagrodzenie za wydobyty blok.

Tak więc, zgodnie z aktualnymi danymi na dzień pisania tego tekstu, potencjalny zwrot jest następujący:

10 / (9682+10) * 60 = 0,0619 TRX = $0,55 dziennie

(Powyższy przykład zakłada całkowitą moc wydobywczą 10 PH/s dla kryptowaluty TRX, gdzie całkowita moc sieci wynosiła 9 682 PH/s, a cena TRX wynosiła 0,061 USD)

Należy powiedzieć, że podczas gdy stawki nagród są stosunkowo stabilne, same nagrody nie są stabilne, ponieważ gracze mogą swobodnie przenosić swoją moc wydobywczą między poszczególnymi kryptowalutami według własnego uznania. Jest to jednak częściowo ograniczone przez fakt, że każda taka zmiana wyzwala 12-godzinny “cooldown”, czyli okres, w którym nie można zmienić skupienia wydobycia.

Wydajność górnika i premia – na co uważać

Górnicy zapewniają premię za wydajność oprócz faktycznej mocy wydobywczej wymaganej do udziału w wydobywaniu kryptowalut. Bonus ten jest jednak liczony tylko jednorazowo dla każdego górnika danego typu. Każda dodatkowa sztuka tego samego typu górnika będzie “tylko” dodawać do ustawienia mocy.

Premia jest ważna do zgromadzenia, zwłaszcza na dłuższą metę, i może się przydać w późniejszym etapie poszukiwań i uczestnictwa w Rollercoin.

Miner Scarabey
Miner Scarabey i jego parametry

Każdy górnik ma swoją własną moc, która jest wymieniona w zakresie od gigahash do petahash.

Na obrazku po prawej stronie widać, że jeden z najtańszych małych górników w oficjalnym sklepie (Scarabey) ma następujące parametry:

 • Moc 8 000 Gh/s
 • Bonus +1%.

W odniesieniu do “jakości” tych górników i tego, czy zakup górnika jest tego wart, istnieje również prosty wzór na porównanie ceny do wydajności.

Prosty wzór to moc w tysiącach Gh/s podzielona przez cenę w RLT (uważaj, że czasami górnicy mają moc podaną w Th/s lub Ph/s, w którym to przypadku musisz najpierw przekonwertować wartość na Gh/s). Tak więc dla Scarabey formuła będzie następująca:

8 / 16 = 0,5

Im wyższy współczynnik (“ratio”), tym korzystniejszy zakup danego górnika. Ogólnie rzecz biorąc, dobrym współczynnikiem dla takich obliczeń jest 2 lub więcej. Każdy górnik z gorszym (niższym) współczynnikiem jest wart zakupu tylko w pojedynczych egzemplarzach, aby zwiększyć procent premii.

Internetowa gra kryptowalutowa Rollercoin. Opinie, instrukcje, więcej informacji i kalkulatory. Graj z chomikiem i zdobądź darmowe kryptowaluty!

Dwa ważne punkty dotyczące górnika:

 • Aby górnicy mogli pracować i wydobywać surowce, musisz umieścić ich w swoim pokoju na regałach, które kupujesz. Są one jednak tanie i stanowią raczej formalność. Jeśli masz tylko górników w ekwipunku, nie działają.
 • Aby górnicy na półkach w twoim pokoju mogli pracować i wydobywać dla ciebie kryptowalutę, musisz naładować ich baterie.

Ładowanie baterii

Aktualny stan i przycisk ładowania baterii w RollerCoin
Aktualny stan i przycisk ładowania baterii

Jest to mechanizm, który pojawił się w grze w maju 2023 roku i wywołał kontrowersje. W zasadzie nie jest to nic skomplikowanego, ale i tak wyjaśnijmy to dla dobra argumentacji.

Elektryczność działa następująco:

 • Każda część baterii zapewnia 20% mocy.
 • Co 24 godziny tracisz jedną część baterii.
 • Więc, jeśli stracisz jedną część baterii, otrzymasz tylko 80% mocy. Jeśli stracisz dwie części, otrzymasz tylko 60%. I tak dalej.

Na powyższym obrazku możesz zobaczyć, jak wygląda stan baterii w grze. Po jednej stronie znajduje się 5 zielonych elementów baterii (po utracie danego elementu przestaje on świecić). Po drugiej stronie znajduje się przycisk do uzupełniania baterii. U góry znajduje się informacja o tym, na jak długo wystarczy aktualna bateria.

Haczyk polega na tym, że części baterii, które uzupełniasz, muszą zostać zakupione. Oczywiście wiele mogło się zmienić od czasu wydania tej funkcji, ale na początku oficjalna cena pojedynczej baterii w sklepie wynosiła 90 RST, pakiet 5 baterii kosztował 425 RST (6% zniżki), a najlepszy pakiet 30 baterii kosztował 2430 RST (10% zniżki). Można było jednak kupić baterie od innych graczy na rynku za mniej niż 0,5 RLT. Zobacz zdjęcie poniżej.

Ceny baterii na dzień 6/16/2023
Ceny baterii na dzień 6/16/2023, u góry rynek graczy, u dołu oficjalny sklep.

Zaawansowane obliczenia strategii

Powyższa kalkulacja wydajności do ceny jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Ponieważ jeśli nie masz jeszcze żadnych innych górników lub masz ich niewielu, ważne jest, aby zbierać moc niezależnie od tego, ile premii dodają górnicy.

Jeśli jednak poważnie myślisz o górnictwie i chcesz zoptymalizować swoje wysiłki w najlepszy możliwy sposób, musisz obliczyć ogólne korzyści z każdego zakupionego górnika i dostosować je do swojej długoterminowej strategii.

Jak to zrobić?

Zawsze patrzymy na produkcję brutto, w tym premię, inną produkcję uzyskaną dzięki premii krańcowej i dzielimy tę liczbę przez całkowity koszt. Jeśli wydaje się to mylące, spójrz na poniższy przykład:

Notatka

Przykład:

 

Nasi aktywni górnicy mają już łączną wydajność 100 Ph/s i łączną premię +50%.

 

W momencie, gdy chcielibyśmy kupić górnika, który dodaje 1 Ph/s i 2%, praktycznie otrzymujemy następującą moc:

 • 1 Ph/s + 52% z samego górnika (=1.52 Ph/s)
 • 100 Ph/s * 2% od już posiadanego górnika (=2 Ph/s)

 

Tak więc taki zakup dałby nam całkowitą wydajność 3,52 Ph/s i tylko tę liczbę należy teraz podzielić przez cenę, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za górnika.

Istnieje zatem znacząca różnica w porównaniu z zakupem innego, pozornie lepszego górnika, który dodałby powiedzmy 1,5 Ph/s, ale bez premii. W takim przypadku całkowita uzyskana moc wyniosłaby tylko 2,25 Ph/s, czyli o jedną trzecią mniej.

Jednak możliwość łączenia/tworzenia/dołączania górników wprowadza kolejną zmienną do równania. Dlatego też mamy wszystkich górników na naszej liście górników oddzielonych również według ich poziomów. Teoretycznie może mieć sens zakup jednego mniej dochodowego górnika na niższym poziomie, jeśli wiemy, że jest on już bardzo dochodowym górnikiem na wyższym poziomie. Więcej na ten temat dowiesz się jednak w dalszej części artykułu.

Nie kupuj górników losowo! Zawsze kupuj je tak, aby zapewniały najwyższą wydajność w średnim okresie, ponieważ jest to jedyny sposób na wygraną w Rollercoin.

Kryptowaluty dostępne w Rollercoin

O jakich kryptowalutach w ogóle mówimy w świecie Rollercoin? Jeśli wydobywasz kryptowaluty, powinieneś być zainteresowany tym, jakie to waluty.

Oprócz króla kryptowalut, Bitcoina i drugiej co do wielkości kryptowaluty, Ethereum, natrafiamy również na giełdę kryptowalut Binance (BNB), słynnego memecoina Dogecoin, ale także tokeny projektów Solana, MATIC i TRX, stablecoiny BUSD i USDT i wreszcie kryptowaluty w grze RLT i RST, które odgrywają istotną i niezastąpioną rolę w funkcjonowaniu Rollercoin.

Notatka

Uwaga: Ważne jest, aby wspomnieć, że Rollercoin stale się rozwija, więc w momencie pisania tego artykułu nie jest możliwe wyłączenie niektórych kryptowalut z gry. W szczególności są to Solana i TRX – ale nawet to powinno się wkrótce zmienić. Inne kryptowaluty można bez problemu wypłacić do własnego portfela, co potwierdza poniższy zrzut ekranu konta.

Jak wypłacić z Rollercoin? Wystarczy wpisać adres portfela i potwierdzić.
Jak wypłacić z Rollercoin? Wystarczy wpisać adres portfela i potwierdzić.

Istnieje jednak kilka pułapek:

 • Po pierwsze: musisz załadować określoną ilość kryptowaluty, aby ją wypłacić. Minimalne kwoty można znaleźć w portfelu w grze, ale w momencie pisania tego artykułu było to 0,0001 BTC, 0,008 ETH, 0,008 BNB lub 30 DOGE.
 • Po drugie: Możesz wpłacać kryptowaluty na swoje konto w grze bez żadnych ograniczeń, jednak istnieje minimalny limit wpłat wynoszący 20 BUSD i 20 USDT dla BUSD i USDT. Każdy depozyt poniżej tego limitu zostanie utracony bez możliwości zwrotu. Kolejna uwaga, podczas gdy wszystkie inne kryptowaluty mogą być wydobywane, BUSD i USDT nie mogą być wydobywane. Ich jedynym zastosowaniem w świecie Rollercoin jest wymiana na RLT.

Twój portfel rollercoin

Kryptowaluty można wypłacić do własnego portfela po osiągnięciu wymaganego minimum, za pośrednictwem portfela w grze znajdującego się w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj możesz zobaczyć, ile wypłat lub wpłat dokonałeś, kiedy miały one miejsce i w jakiej kwocie.

Po kliknięciu jednej z walut, takiej jak Bitcoin, zobaczysz dwie opcje:

 • Depozyt: Aby zdeponować kryptowaluty, musisz najpierw wygenerować adres depozytu, który jest wyświetlany zarówno w formie tekstowej, jak i kodu QR. Zdeponowane kryptowaluty można wykorzystać do zakupu RLT.
 • Wypłata: Jeśli masz wystarczającą ilość kryptowalut na swoim koncie, aby je wypłacić, po prostu wprowadź adres portfela, a następnie potwierdź wypłatę, klikając link w wiadomości e-mail, która służy jako ochrona przed oszustami lub złodziejami. (Jeśli nie otrzymasz wiadomości e-mail, sprawdź foldery SPAM i Bulk)

Czas trwania wyboru jest różny. Zasadniczo waha się od 1-4 dni roboczych, ale czasami jest szybszy, a czasami wolniejszy. Nie ma się jednak co martwić, każda wypłata prędzej czy później trafi do właściciela. Szybkość zależy głównie od obciążenia sieci i liczby żądań wypłaty – w rzeczywistości wydaje się, że wszystkie wypłaty są przetwarzane ręcznie przez personel Rollercoin.

Kolejną ważną częścią portfela jest również wymiana kryptowalut (wydobytych lub wprowadzonych “zewnętrznie”) na RLT. Dostęp do niej uzyskuje się, dotykając waluty RLT, gdzie ręcznie wpisujesz, ile RLT chcesz kupić, a gra obliczy, ile jednostek wybranej kryptowaluty musisz mieć. A jeśli masz wystarczającą ilość, potwierdzasz, konwertując je na RLT – i hurra na zakupy!

Przykładowa wymiana USDT na RLT
Przykładowa wymiana USDT na RLT. Tutaj widać, że 1 RLT = 1 USDT

Gry Rollercoin

Teraz jednak przejdźmy do gier Rollercoin – kolejnego ważnego punktu w tym świecie. Nie można ich przeoczyć, ponieważ z pewnością będą podstawą dla większości początkujących i graczy F2P.

Do czego służą gry?

 • Po pierwsze, jako gracz, daje ci bonusową moc do wydobywania kryptowalut, z tą różnicą, że w przypadku górników masz stabilną i niezmienną moc, podczas gdy moc do gier jest tylko tymczasowa.
 • Po drugie, reklamy są wyświetlane wraz z grami, dając Rollercoin napływ pieniędzy, z których część następnie wypłaca graczom, co jest kluczowym czynnikiem w utrzymaniu gry przy życiu.

W większości są to klasyki, które przywołają wspomnienia z młodości i pokażą młodym graczom, nad czym dziecko lat 80-tych spędziło dziesiątki godzin na automatach zręcznościowych, ale dostępne są również niestandardowe gry od twórców Rollercoin. Natkniemy się tutaj na słynnego Tetrisa, zwanego “Dr. Hamster”, “Token Blaster”, który bazuje na klasyku lat siedemdziesiątych Space Wars, czy gry karciane. Inną ciekawą grą jest Lambo Rider, w której prowadzisz swoje Lambo, które jak wiesz, każdy w krypto-świecie chce mieć? W sumie do wyboru jest kilkanaście gier.

Notatka

TIP: Jeśli zastanawiasz się, w które gry warto zagrać, to obecnie są to Token Blaster, Cryptonoid, Crypto Hamster i Lambo Rider. Zwłaszcza ten ostatni jest trudny, ale wszystkie mają wysokie nagrody w porównaniu do innych.

Zarejestruj się w RollerCoin za pomocą tego przycisku i otrzymaj 1000 satoshi za darmo!

Ekonomia Rollercoin

Jest to ważny i delikatny temat, który pokazuje, jak bardzo Rollercoin staje się wyrafinowanym i dynamicznym projektem. Jednak wiele rzeczy w gospodarce Rollercoin stale się zmienia i poprawia, więc w tym artykule znajdziesz stan na czas ostatniej aktualizacji (patrz nagłówek artykułu dla daty aktualizacji).

Rollercoin ma kilka filarów swojej ekonomii. Oprócz standardowych źródeł, takich jak sponsoring, depozyty graczy i przychody z reklam, z których czerpie pieniądze na działalność, jest to kryptowaluta w grze Rollertoken (RLT), która służy do zakupu górników w grze lub skrzynek zawierających górników, komponentów lub skrzynek zawierających RLT.

Żetony RLT i RST

Podstawowy żeton w grze – RLT, Roller Token – można zdobyć na kilka sposobów. Najprostsze z nich to:

 • Wydobywanie w grze lub
 • zakup za kryptowalutę opisany powyżej.

Ale zdobycie RLT jest również możliwe:

 • wykonując zadania,
 • sprzedając swojego górnika na rynku,
 • poprzez Ścianę Zadań,
 • poprzez wydarzenia,
 • jako dochód z poleconych,
 • lub inne zadania bez konieczności wkładania własnych pieniędzy/kryptowaluty.

RLT to stablecoin do gier w pewnym sensie sparowany 1:1 z dolarem amerykańskim. W chwili pisania tego tekstu RLT istnieje wyłącznie w świecie Rollercoin, nie można nim handlować na żadnej giełdzie.

Z kolei RST, czyli Roller Season Token, zdobywa się wyłącznie poprzez wydobywanie i wykonywanie zadań w systemie gry. Token RST został wprowadzony w celu zmniejszenia obciążenia związanego z wydobywaniem RLT i dywersyfikacji struktury walutowej Rollercoin. Niektóre unikalne górniki, baterie, skrzynki z łupami z górnikami lub skrzynki z komponentami można kupić za RST. W każdym sezonie, który trwa kilka miesięcy, można kupić coś innego za RST, stąd też pochodzi nazwa tego tokena.

Merging – łączenie i ulepszanie górników

Mechanizm merge ma na celu ograniczenie tworzenia koncepcyjnie nowych górników na rzecz ulepszania istniejących.

Łączenie górników polega na wykorzystaniu dwóch posiadanych górników oraz niezbędnych komponentów, aby uzyskać jednego ulepszonego górnika, który zaoferuje zwiększoną moc i własną premię.

Należy jednak pamiętać, że jeśli nie posiadamy co najmniej jednego dodatkowego górnika, utracimy premię do oryginalnych 2 górników. Dlatego zawsze zalecamy posiadanie 2 górników do połączenia i zachowanie 1 dodatkowego.

Proces jest prosty, ale droższy z każdym poziomem, aby uniknąć ekstremalnego wzrostu mocy sieci i nadal sprawić, by wydobycie było opłacalne dla mniejszych górników.

Szczegóły łączenia górnika bazowego Scarabey do poziomu drugiego
Szczegóły łączenia górnika bazowego Scarabey do poziomu drugiego

Do rozbudowy górnika potrzebne są 2 sztuki górnika tego samego poziomu oraz pewna ilość komponentów (płyty główne, wentylatory i kable).

Poszczególne poziomy górnika są następujące (wszystkie poziomy są wyróżnione kolorem i numerem):

 • (I) common (podstawowy),
 • (II) uncommon,
 • (III) rzadkie,
 • (IV) epicki,
 • (V) legendarny,
 • (VI) nierealny,
 • oraz (✩) legacy.

Poziom legacy dotyczy tylko górników ulepszonych przed dużą aktualizacją systemu gry w 2022 r. Nie można ich już tworzyć i ulepszać, ale nadal mają swoją moc, premię i wyłączność. Gracze, którzy dołączą do gry dzisiaj, nie będą już mogli ich zdobyć po prostu kupując je na rynku od ich pierwotnych właścicieli.

Oprócz ulepszania górników, możliwe jest również ulepszanie komponentów. W tym celu potrzebna jest pewna ich ilość i RLT, aby uiścić opłatę za ulepszenie. Podobnie jak w przypadku górnika, części wzrastają w cenie z każdym poziomem.

Niezmiennie, górnicy najwyższego poziomu są najdrożsi w produkcji, ale są też zasłużenie najcenniejsi i mają ogromną moc.

Marketplace – rynek dla starych i nowych górników

W sekcji marketplace znajduje się rynek, na którym gracze mogą wymieniać się między sobą górnikami, częściami i tokenami. Jest to jeden z podstawowych filarów gospodarki Rollercoin i można go śmiało nazwać częścią interaktywnego świata w sensie interakcji i wymiany między samymi graczami.

Na rynku możesz swobodnie handlować z innymi graczami, którzy chcą sprzedać swoje komponenty lub górników, którymi jesteś zainteresowany. Możesz też sprzedać swoje nadwyżki górników i części. Ceny są ustalane przez samych graczy, a rynek jest zatem w pewnym stopniu nieuregulowany, choć podobno trwają prace nad pewnymi zmianami przeciwko błędom i botom.

Jako kupujący, zawsze otrzymujesz pierwszą ofertę na najtańszego górnika lub część. Ważne jest, aby pamiętać zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego, że opłaty są dodawane do transakcji.

Jeśli więc sprzedający ustali cenę, kupujący kupuje po ustalonej cenie i dolicza do niej opłatę w wysokości 5%. Obie strony muszą wziąć to pod uwagę.

Rynek jest wielkim postępem, szczególnie dla graczy free-to-play, ponieważ obniżył poziom cen minerałów, dzięki czemu znacznie łatwiej jest je zdobyć nawet bez własnego depozytu.

Interaktywny świat Rollercoin. Pory roku, wyzwania, konkursy i NFT

Oprócz wszystkich powyższych informacji, świat Rollercoin oferuje równieżinteraktywną społeczność graczy i wszelkiego rodzaju konkursy, w których pośredniczą głównie sieci społecznościowe, i to daleko od samych gier, w które będziesz grać, chociaż są one podstawą świata Rollercoin.

Możesz stworzyć (narysować) własnego górnika i otrzymać za to nagrodę. Ponadto taki górnik dostanie się do samej gry i zapewni ci nieśmiertelność w społeczności graczy. Możesz też wziąć udział w konkursie rysowania obrazków o określonej tematyce lub, ostatnio, NFT.

Innym rodzajem konkursów są quizy i ankiety, których jest mniej, ale również są warte uwagi. Żaden z konkursów nie jest obowiązkowy, ale wszystkie są dobre do zdobywania górników i innych nagród! Więc nie zapomnij śledzić oficjalnych mediów społecznościowych Rollercoin (patrz poniżej).

Sieci społecznościowe

Rollercoin szeroko wykorzystuje moc sieci społecznościowych i grup. Można go znaleźć w wielu miejscach, w których można uzyskać świeże wiadomości o postępach w świecie gry, planach twórców, nadchodzących konkursach i wydarzeniach itp.

Rollercoin można znaleźć na Twitter, YouTube, Telegramie, a przede wszystkim na Discord, gdzie można spotkać i wchodzić w interakcje z tysiącami graczy z całego świata, w tym setkami kolegów z Polski. Jednocześnie deweloperzy zaczynają publikować regularne aktualizacje i swoje dzienniki deweloperskie na oficjalnym blogu Rollercoin.

Sezony i festiwale

Sezony, lub w naszym środowisku pory roku, to ograniczone czasowo okresy tematyczne trwające około 3 miesięcy. Sezony te zapewniają graczom wiele różnorodności w postaci konkursów, wyzwań w grze, nagród, a wszystko to w tematycznej prezentacji, takiej jak sezon świąteczny, karnawałowy, historyczny lub letni.

Za wykonywanie zadań i zbieranie doświadczenia (w skrócie “xp”) można zdobyć nowych, ograniczonych czasowo górników, w większości stworzonych przez społeczność tylko z okazji nowego sezonu.

Każdy sezon składa się z poziomów, których liczba nie jest stała i różni się w zależności od sezonu, podobnie jak liczba “xp”, które trzeba zdobyć, aby ukończyć każdy poziom. Z każdym poziomem zdobywasz nagrody, które są podzielone na dwie kategorie. Darmowe nagrody są przyznawane każdemu graczowi kończącemu poziomy, a Ekskluzywne nagrody są przyznawane graczom z zakupioną przepustką (wejściówką).

Lista nagród sezonu karnawałowego
Lista nagród tematycznych sezonu karnawałowego

Ceny tych wpisów nie są stałe i różnią się w zależności od sezonu. Jedyną stałą rzeczą jest to, że podstawowa przepustka jest zawsze znacznie tańsza niż pełna przepustka, która zapewnia wszystkie nagrody natychmiast po zakupie, bez konieczności wykonywania wyzwań.

Doświadczenie (PD) można zdobywać nie tylko wykonując zadania, w tym grając w gry, otwierając skrzynki z łupami, pozyskując nowych graczy lub ulepszając minerały i komponenty, ale także otrzymując pewną ilość PD każdego dnia po zalogowaniu się do gry. Liczba zdobywanych w ten sposób PD stale rośnie z każdym logowaniem.

Oprócz sezonów, w Rollercoin pojawiają się teraz wydarzenia i festiwale, w których można wygrać całkiem przyzwoitych górników po prostu grając w gry, a jedynym kosztem jest czas, chociaż wymieniając kryptę na RLT można uzyskać korzyści w postaci zwiększonych nagród podczas grania w gry w ramach wydarzenia festiwalowego. I nie musisz nawet wpłacać żadnej dodatkowej kryptowaluty, po prostu wydobądź ją w grze, a następnie wymień w swoim portfelu.

Ściana zadań

Kolejnym elementem interaktywnego świata Rollercoin, który jest powiązany z innymi grami, stronami i projektami, jest Task Wall. Jest to lista zadań, za które można zarobić RLT – ponownie, bez depozytu, tylko trochę wysiłku i czasu. Ściana zadań podzielona jest na dwie kategorie: Badania i Zadania.

Sondaże to w zasadzie sondaże opinii publicznej, w których odpowiadasz na pytania o to, jakie samochody lubisz, jakie papierosy palisz, co sądzisz o sytuacji politycznej, co sądzisz o inwestycjach, markowych ubraniach i tak dalej.

Ankiety te są zazwyczaj nieliczne i niełatwo się do nich dostać, ponieważ często są ukierunkowane na określoną grupę demograficzną, więc jeśli twój profil w ankiecie nie pasuje do grupy docelowej, której szukasz, nie możesz jej wypełnić.

Druga część to zadania. Otrzymujesz tylko drobne za najłatwiejsze, takie jak odwiedzenie strony i zarejestrowanie się, i może 20 lub 30 RLT za najtrudniejsze – ale często są one powiązane z różnymi depozytami na innych stronach. Najczęstsze są średnie nagrody, które polegają na zarejestrowaniu się w innej grze i grze na określonym poziomie, za co zwykle otrzymasz od 3 do 5 RLT.

Przykładowe eksploracje i zadania w sekcji Ściana zadań
Przykładowe eksploracje i zadania w sekcji Ściana zadań
Zarejestruj się w RollerCoin za pomocą tego przycisku i otrzymaj 1000 satoshi za darmo!

Czy naprawdę można grać w Rollercoin za darmo (free-to-play)?

Teraz, gdy wyjaśniliśmy dokładnie, jak działa Rollercoin, dochodzimy do jednego z najbardziej kłopotliwych pytań dotyczących całego doświadczenia z Rollercoin: Czy można grać w trybie free-to-play?

Ostatnie aktualizacje i zmiany pokazują, że Rollercoin znacząco zmierza w kierunku środowiska przyjaznego graczom free-to-play. Wynika to głównie z liczby konkursów i wydarzeń, w których można zdobyć darmowych górników, bonusy i inne nagrody, które w połączeniu z rynkiem znacznie obniżyły ceny górników.

Z doświadczenia nowych graczy wiemy, że nawet gracze free-to-play, którzy nie chcą wkładać pieniędzy w gry, zdobywają górników bez żadnych kosztów finansowych, grając, wykonując zadania i uczestnicząc w wydarzeniach. Oczywiście taka podróż jest dłuższa i bardziej czasochłonna, ale nie ma bariery, która uniemożliwiałaby graczom free-to-play odniesienie sukcesu.

Na przykład prosta taktyka. Grając w gry, zarabiasz walutę RST. Gdy masz wystarczającą ilość RST, możesz kupić skrzynię z częściami, a następnie sprzedać nabyte części na rynku i kupić górnika za RLT uzyskane na rynku. Dzięki tej taktyce nie musisz wkładać ani grosza, a i tak otrzymasz górnika.

Jednocześnie spójrzmy prawdzie w oczy: nie ma jednego uniwersalnego przepisu na sprawienie, by Rollercoin działał. Każdy gracz ma unikalne podejście do celu. Jest to bardziej widoczne w Rollercoin niż gdziekolwiek indziej. Nie ma odpowiedzi na pytanie “jak wzbogacić się tak szybko, jak to możliwe?” – ani w prawdziwym świecie, ani w Rollercoin. Zarówno świat rzeczywisty, jak i świat Rollercoin są płynne i dynamiczne.

System poleceń – polecaj znajomych i otrzymuj nagrody

O systemie poleceń Rollercoin wspominaliśmy już kilka razy w tym artykule. Ponownie należy pamiętać, że nikt nie jest zmuszany do znalezienia kogokolwiek, jak to zwykle bywa w przypadku wątpliwych programów. System poleceń jest wykorzystywany do promowania projektu i motywowania do pozyskiwania nowych graczy.

Przede wszystkim należy wspomnieć, że od czasu do czasu w systemie zachodzą zmiany. O tym, że system poleceń nie jest idealny i zawierał pewne błędy, otwarcie mówi sam zespół Rollercoin, publikując od czasu do czasu informacje o tym, że niektóre błędy zostały naprawione.

Ale jak to działa w praktyce? .

 • Dla nowych graczy, którzy zarejestrują się poprzez link polecający (link z zaproszeniem innego gracza), nagrodą jest 1000 satoshi, które otrzymują w grze.
 • Dla graczy, którzy z kolei rozpowszechniają swój link polecający wśród znajomych, nagrodą jest udział w wydobytej kryptowalucie i zakupach poleconego gracza.

Sposób rekrutacji nowych graczy zależy od każdego gracza, jeśli w ogóle zdecyduje się uczestniczyć w systemie. Może to być opłacalne lub nie, ale nie jest to obowiązkowe.

Jeśli chodzi o stawki nagród za aktywność polecającą, osoba, która zaprasza nowych użytkowników, otrzymuje 25% wydobycia swojego znajomego i kolejne 15% jego zakupów. Stawki te prawdopodobnie również ulegną zmianie w przyszłych aktualizacjach.

Notatka

Zalecenie: Możliwe jest rekrutowanie krewnych i znajomych do polecania, ale nie rejestruj ich pod tym samym adresem IP co ty – osoba, która ich zaprasza. Taka aktywność może spowodować zablokowanie konta. Zdarza się to czasami z powodu oszustw, w których niektórzy gracze tworzą wiele zduplikowanych kont.

Przyszłość Rollercoin. Czy warto?

Z planów na przyszłość Rollercoina wiemy o zmianach w ich wewnętrznej mechanice rynkowej i wprowadzeniu aukcji. Również zmiany w systemie poleceń, a także długoterminowy plan działania w metaverse i świecie NFT, który nie jest jeszcze w pełni potwierdzony i opracowany. W każdym razie warto śledzić oficjalny blog i portale społecznościowe (linki powyżej).

Wady

Na koniec kilka minusów, by nie wyglądało to na projekt bez wad. Z pewnością tak nie jest, wszystko ma swoje minusy.

 • Jedną z wad może być interfejs użytkownika. Nie jest on zbyt przyjazny, co jest również konsekwencją ograniczeń 8-bitowego stylu graficznego tego projektu. Zorientowanie się w nim, znalezienie potrzebnych informacji i zapoznanie się z jego obsługą zajmie trochę czasu.
 • Kolejną słabością Rollercoin jest wspomniany wcześniej system poleceń, który czasami nie przydziela nagród lub nie rejestruje ich w zestawieniach, a w bardzo rzadkich przypadkach nie liczy przybycia polecającego. Oczekuje się, że system ten wkrótce ulegnie zmianom i poprawkom.
 • Za jeden z głównych problemów uważamy brak przejrzystości projektu i jego finansowania. Dopóki Rollercoin nie wyda oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, nie jest łatwo powiedzieć, czy gra ma szansę przetrwać jeszcze kilka lat, czy też jest bliska upadku.

FAQ – Często zadawane pytania

Jakich górników warto obecnie kupować?

Zawsze warto kupować najpotężniejszych górników, oczywiście. Jednak nie tylko ich moc i cena (które razem dają tak zwany “współczynnik”) wchodzą do równania, ale także procentowy bonus, jaki dodaje każdy rodzaj górnika.

Omawiamy tę kwestię bardziej szczegółowo w tym artykule w sekcji Wydajność i bonusy górników.

Czy możliwe jest uzyskanie przyzwoitego dochodu pasywnego z RollerCoin?

Tak, jest to możliwe. Na Discordzie i innych portalach społecznościowych można znaleźć wiele osób, które zarabiają tysiące złotych lub więcej miesięcznie.

Ale jak w przypadku każdej inwestycji, należy wziąć pod uwagę ryzyko. Polega ono głównie na tym, że Rollercoin zbankrutuje lub jego twórcy znikną z pieniędzmi graczy, lub że cena kryptowalut gwałtownie spadnie. Do tego oczywiście należy zawsze działać w interesie zwiększenia wydajności swojego sprzętu wydobywczego.

Jeśli Rollercoin ma być tylko zabawnym dodatkiem do portfela, to wierzymy, że dobrze spełni swoją funkcję. Nie wkładalibyśmy jednak wszystkich jajek do jednego koszyka.

Czy grając w gry można zarobić przyzwoite pieniądze?

Chociaż w ostatnich miesiącach gra staje się coraz bardziej przyjazna dla tak zwanych graczy free-to-play, z naszego doświadczenia nie możemy powiedzieć, że tacy gracze osiągają wysokie zyski.

Tak, możliwe jest zarobienie kilku dolarów tu, kilku dolarów tam na Rollercoin, ale spójrzmy prawdzie w oczy: nie stajesz się bogaty bez inwestycji czasu lub kapitału.

Zdecydowałem się zainwestować w wyniki na Rollercoin. Jak mogę to najlepiej wykorzystać?

Po pierwsze, dobrym pomysłem jest sprawdzenie sekcji portfela Rollercoin pod kątem wszelkich promocji. Wynika to z faktu, że od czasu do czasu RLT (waluta wymagana do zakupu górnika) jest sprzedawana za wcześniej określone kryptowaluty z rabatem do 25%. W takim przypadku warto skorzystać z tej promocji.

Pieniądze są wysyłane do Rollercoin przy użyciu standardowej metody transakcji kryptowalutowej.

 • Jeśli więc masz już jakąś kryptowalutę w swoim portfelu, po prostu wybierz opcję jej wysłania i podaj adres wpłaty wygenerowany w portfelu Rollercoin jako adres odbiorcy.
 • Jeśli posiadasz pieniądze lub kryptowaluty na giełdzie lub kantorze, wystarczy dokonać wypłaty danej kryptowaluty i nie ma potrzeby przesyłania jej przez własny portfel.

Czy to wszystko nie jest po prostu SCAM, ponzi lub samolot?

Pytanie, na które nikt nie zna odpowiedzi. Część zarobków górników z pewnością zostanie w wystarczającym stopniu pokryta przez reklamy, które pojawiają się w grze, ale czy jest to 10%, 100% lub więcej, nikt nie wie. Nie ma więc pewności, czy cały system nie działa po prostu jako redystrybucja pieniędzy od osób, które wpłacają, do tych, którzy są aktywni dłużej.

Nie możemy w tej chwili powiedzieć, że jest to oszukańczy schemat, ale nie jest też jasne, czy wszystko jest zrównoważone w dłuższej perspektywie z jakąkolwiek pewnością. Wiarygodność Rollercoina jest jednak niewątpliwie podbudowana jego historią sięgającą 2018 roku oraz stałą aktywnością członków zespołu i regularnymi ulepszeniami gry.

Słowa na zakończenie

Można by się tu rozpisywać o setkach innych drobiazgów, kwestii pobocznych i mechanizmów, takich jak cooldown, poziom komputera i tak dalej. Ale wszystko to można odkryć grając w samą grę.

Komu więc możemy polecić Rollercoin? Rollercoin można polecić każdemu, kto lubi kryptowaluty, jest zabawny i konkurencyjny oraz chce skorzystać z okazji.

To nie jest łatwa, krótka ani pozbawiona ryzyka ścieżka do kryptowalut. To jak naczynia połączone: jeśli nie chcesz wkładać pieniędzy, musisz włożyć swój czas, a jeśli nie chcesz wkładać czasu, musisz włożyć swoje pieniądze. Z każdą wpłatą wiąże się pewne ryzyko – w końcu autorzy gry, choć nieustannie nad nią pracują i wkładają mnóstwo czasu i pieniędzy w jej rozbudowę i ulepszanie, są w większości anonimowi. Jedną pewną rzeczą jest to, że będziesz się dobrze bawić, a może nawet zarobisz trochę pieniędzy.

Miłej zabawy i wielu sukcesów!

Internetowa gra kryptowalutowa Rollercoin. Opinie, instrukcje, więcej informacji i kalkulatory. Graj z chomikiem i zdobądź darmowe kryptowaluty!

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Pod tym profilem artykuły i recenzje publikują autorzy Finlio.pl oraz inni redaktorzy lub goście niebędący stałymi autorami.

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.