Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Intel zamierza zrewolucjonizować rynek – co to oznacza dla Twoich inwestycji?

W pierwszym kwartale 2024 Intel odnotował przychody ponad 12 mld USD, przebijając oczekiwania analityków. Poznaj dalsze zamierzenia tej kluczowej amerykańskiej spółki giełdowej!

Opublikowano:
Intel zamierza zrewolucjonizować rynek – co to oznacza dla Twoich inwestycji?
Zdj.: depositphotos.com

Wiodący producent procesorów – Intel, ujawnił niedawno swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 r., wywołując mieszaną reakcję inwestorów. Pomimo nieznacznego przekroczenia prognoz przychodów, akcje spółki odnotowały znaczny spadek po ogłoszeniu.

Reakcja ta może wynikać z wyników spółki, które nie do końca spełniły oczekiwania we wszystkich segmentach.

Marża brutto Intela za kwartał wyniosła 45,1%, przewyższając prognozę GAAP na poziomie 44,5%. Firma osiągnęła dochód netto w wysokości 437 mln USD, co przekłada się na zysk na akcję w wysokości 0,18 USD, o 0,03 USD wyższy niż oczekiwania analityków na poziomie 0,15 USD na akcję.

W tym samym okresie Intel Foundry Services, odpowiedzialny za produkcję chipów, wygenerował przychody w wysokości 4,369 mld USD. Mimo to Intel zamierza zwiększyć marże, zwiększyć zamówienia w dziale procesorów oraz przyspieszyć produkcję i testowanie chipów.

II kwartał 2024 roku może być trudny dla Intela

Zdj.: pixabay.com
procesor Intel Core
Procesor produkcji Intel

Patrząc w przyszłość, Intel przedstawił prognozy na drugi kwartał 2024 r., Prognozując zysk na akcję w wysokości 0,10 USD, znacznie niższy niż konsensus analityków wynoszący 0,24 USD.

Firma szacuje, że przychody w drugim kwartale wyniosą od 12,50 mld USD do 13,50 mld USD, w porównaniu z konsensusem analityków wynoszącym 12,68 mld USD.

W marcu Intel zaangażował się we wstępne rozmowy dotyczące federalnych dotacji i pożyczek w ramach ustawy CHIPS, starając się (podobnie jak Samsung) o ponad 10 miliardów dolarów od administracji Bidena. W memorandum określono warunki do 8,5 mld USD dotacji federalnych i do 11 mld USD pożyczek.

W ciągu kwartału wydatki gotówkowe Intela wyniosły łącznie 1,2 mld USD na sfinansowanie działalności, a środki pieniężne i ich ekwiwalenty wyniosły nieco poniżej 7 mld USD.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.