Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Injective to nowy Bitcoin? Analityk przewiduje rewolucję na rynku!

Kryptowalut, które miały rzekomow pokonać samego Bitcoina, było niezliczenie wiele. Okazuje się jednak, że rosnący w popularności Injective zamierza rzucić rękawice samemu BTC!

Opublikowano:
Injective to nowy Bitcoin? Analityk przewiduje rewolucję na rynku!
Zdj.: depositphotos.com

Analityk kryptowalut The Crypto Dog wyraził optymizm co do przyszłości tokena Injective (INJ), sugerując, że może on potencjalnie przewyższyć Bitcoina w najbliższej przyszłości. Analityk udostępnił wykres INJ/BTC na X (dawniej Twitter), wskazując na tworzenie się “niesamowicie byczej struktury” dla Injective w stosunku do Bitcoina. Sugeruje to potencjalny znaczący ruch tokena INJ w stosunku do Bitcoina. Nie podano jednak konkretnych szczegółów dotyczących czasu i poziomów cen tego przewidywanego wybicia.

Ubiegły rok należał do Injective

W 2023 r. INJ pojawił się jako znaczący gracz na rynku kryptowalut, doświadczając znacznego wzrostu do prawie 40 USD, co oznacza wzrost o około 3000% nawet w czasie bessy. Ta pozytywna dynamika rozszerzyła się na nowy rok, a token INJ osiągnął swój rekord wszechczasów (ATH) w wysokości 45 USD 9 stycznia. Gwałtowny wzrost wartości INJ został przypisany kilku czynnikom, w tym rosnącemu zainteresowaniu tokenami sztucznej inteligencji (AI), które mają być głównym tematem nadchodzącej hossy.

Zalety Injective

Injective, funkcjonujący jako blockchain warstwy 1, wyróżnia się jako pierwszy blockchain oferujący automatycznie wykonywane inteligentne kontrakty i jest rozpoznawany ze względu na dużą szybkość transakcji. Te cechy korzystnie pozycjonują token INJ, ponieważ oczekuje się, że popyt na niego wzrośnie wraz z rosnącą użytecznością platformy Injective.

Co więcej, interoperacyjność Injective z Ethereum poprzez infrastrukturę cross-chain ma znaczenie, zwłaszcza że dominacja Ethereum nadal się umacnia. Ponieważ Ethereum doświadcza potencjalnego trendu wzrostowego, INJ może odnieść znaczne korzyści, ponieważ płynność w ekosystemie Ethereum może płynnie przepływać do sieci Injective.

Deflacyjna tokenomia Injective

Innym czynnikiem przyczyniającym się do potencjalnego wzrostu INJ jest jego unikalny mechanizm wypalania. Injective wdraża cotygodniową aukcję on-chain buy-back-and-burn, w której 60% opłat generowanych przez jej protokoły jest sprzedawanych na aukcjach, a oferty są składane wyłącznie w INJ. Tokeny nabyte w ramach tych aukcji są następnie spalane i usuwane z obiegu. Deflacyjny charakter powinien sprzyjać kursowi kryptowaluty INJ w długim terminie.

Biorąc pod uwagę, że token ma maksymalną podaż wynoszącą zaledwie 100 milionów, przy blisko 6 milionach już spalonych i około 83,7 miliona tokenów INJ znajdujących się obecnie w obiegu, oczekuje się, że te cotygodniowe spalenia będą miały znaczący wpływ na niedobór i wartość tokena.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.