Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Amerykanie stawiają na Budimex – atomowe wyzwanie dla polskiej spółki!

Amerykanie, którzy podejmą się budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, wskazują na Budimex jako doświadczonego podwykonawcę, który będzie pracował nad tym projektem!

Amerykanie stawiają na Budimex – atomowe wyzwanie dla polskiej spółki!
Zdj.: depositphotos.com

Polski krajobraz energetyczny stoi u progu znaczącej transformacji w związku ze zbliżającą się budową pierwszej elektrowni jądrowej.

Budimex, lider branży budowlanej, prowadzi rozmowy z Bechtel Corporation na temat potencjalnej współpracy przy projekcie. Bechtel, we współpracy z Westinghouse, jest odpowiedzialny za projekt i budowę elektrowni jądrowej, która będzie składać się z trzech reaktorów wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego.

KOMPETENCJE BUDIMEXU

Potencjalne zaangażowanie Budimeksu jest znaczące, biorąc pod uwagę jego bogate doświadczenie w budownictwie energetycznym w Polsce i na Litwie.

Budimeksowi nie są obce duże, strategiczne inwestycje o kluczowym znaczeniu dla rozwoju kraju. Z portfolio obejmującym budowę Portu Lotniczego w Gdańsku, odcinków autostrad A2 i A4 oraz największego dworca kolejowego w Polsce, Warszawa Zachodnia, doświadczenie firmy jest niezrównane.

To monumentalne przedsięwzięcie przyciągnęło najlepsze firmy z całego świata, z Westinghouse Electric Company na czele. Mostostal Kraków, członek Grupy Budimex, został starannie wybrany do odegrania kluczowej roli we wspieraniu budowy tego przełomowego obiektu.

Dlaczego wybór padł na Budimex?

Zdj.: budimex.pl
budownictwo Budimex
Budimex to sprawdzony budowniczy

Jako największy wykonawca budowlany w Polsce i znaczący podmiot na polskiej giełdzie (WIG-20), potencjalny wkład Budimeksu w projekt elektrowni jądrowej jest nie do przecenienia.

Proces selekcji był rygorystyczny, kładąc nacisk na przejrzystość i zdrową konkurencję, aby zapewnić, że tylko najbardziej wykwalifikowane firmy przyczynią się do rozwoju elektrowni jądrowej.

Harmonogram jest ambitny – start budowy zaplanowano na 2026 r., a pierwszy blok ma zostać oddany do 2033 r.

Projekt elektrowni jądrowej, który ma być realizowany przez Pion Budownictwa Energetycznego i Przemysłowego Budimeksu, stanowi część szerszego Programu Polskiej Energetyki Jądrowej, którego celem jest budowa dwóch elektrowni jądrowych o łącznej mocy 6-9 GW.

Współpraca pomiędzy tymi gigantami przemysłowymi – Westinghouse, Bechtel i Budimex – oznacza solidne i dynamiczne podejście do budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Dzięki ich połączonej wiedzy i zasobom, projekt stanowi nie tylko krok naprzód w kierunku niezależności energetycznej Polski, ale także latarnię innowacji i zrównoważonego rozwoju w regionie.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.