Finlio.pl logo
Menu
Finlio » 📈 Akcje » AstraZeneca

Akcje AstraZeneca (AZN) - Notowania, aktualny kurs, wykres, jak kupić, dywidenda 2023

Twój kapitał może być zagrożony*

Wykres akcji AstraZeneca

Notowania akcji AstraZeneca (AZN)
Normalna
Logarytmiczna
PLN
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Informacje o akcjach AstraZeneca (AZN)

AstraZeneca to firma biotechnologiczna, która skupia się na odkrywaniu, opracowywaniu, produkcji i komercjalizacji leków na receptę. Wśród produktów firmy znajdują się Calquence, Enhertu, Faslodex, Imfinzi, Iressa, Koselugo, Lumoxiti, Lynparza, Orpathys, Tagrisso i Zoladex, stosowane w onkologii.

Firma oferuje również leki takie jak Andexxa/Ondexxya, Atacand, Atacand HCT, Atacand Plus, Brilinta/Brilique, Bydureon/Byetta, BCise, Byetta, Crestor, Evrenzo, Farxiga/Forxiga, Komboglyze/Kombiglyze XR, Lokelma, Onglyza, Qtern, Xigduo/Xigduo i Zestril XR, które są przeznaczone do leczenia chorób sercowo-naczyniowych, nerek i metabolicznych.

Firma AstraZeneca produkuje również leki takie jak Accolate, Accoleit, Vanticon, Bevespi Aerosphere, Breztri Aerosphere, Bricanyl Respules and Turbuhaler, Daliresp/Daxas, Duaklir Genuair, Fasenra, Pulmicort, Rhinocort, Saphnelo, Symbicort i Tezspire, które są stosowane w leczeniu chorób układu oddechowego i immunologicznego.

Ponadto, AstraZeneca dostarcza leki takie jak Kanuma, Soliris, Strensiq i Ultomiris, które są przeznaczone do leczenia rzadkich chorób.

W ofercie firmy znajdują się również produkty takie jak Synagis, stosowany w leczeniu wirusa syncytialnego, Fluenz Tetra/FluMist Quadrivalent, stosowany w leczeniu grypy, oraz Vaxzevria i Evusheld, stosowane w leczeniu COVID-19.

AstraZeneca obsługuje lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz specjalistów za pośrednictwem dystrybutorów i lokalnych biur reprezentacyjnych w Wielkiej Brytanii, Europie, Ameryce, Azji, Afryce i Australazji.

Firma posiada umowę współpracy z Neurimmune AG w celu opracowania i komercjalizacji NI006, a także z Personalis, Inc. oraz Sernova Corp. w celu oceny nowatorskich terapeutycznych zastosowań komórek. Ponadto, AstraZeneca współpracuje z Cholesgen (Shanghai) Co. Ltd. w celu prowadzenia badań i rozwoju w zakresie hipercholesterolemii i związanych z nią chorób metabolicznych.

Firma AstraZeneca została założona w 1992 roku jako Zeneca Group PLC, a w kwietniu 1999 roku zmieniła nazwę na AstraZeneca PLC. Siedziba firmy znajduje się w Cambridge, Wielka Brytania.

Inwestuj w akcje AstraZeneca

Czy zastanawiasz się nad inwestowaniem w akcje AstraZeneca? Skorzystaj z wygody i dostępności oferowanej przez brokerów giełdowych. Platformy te zapewniają bezproblemowe doświadczenie, pozwalając na zakup i sprzedaż akcji AstraZeneca z łatwością.

Współpracując z renomowanymi firmami brokerskimi na giełdzie, takimi jak XTB, uzyskasz dostęp do aktualnych notowań i kursów akcji AstraZeneca. Otwarcie konta jest szybkie i proste, a inwestowanie w akcje AstraZeneca jest możliwe już po kilku minutach.

XTB to wiarygodny broker giełdowy w Polsce, który oferuje nie tylko przyjazne dla użytkownika interfejsy, ale również zapewnia cenne narzędzia i zasoby, które pomogą podejmować świadome decyzje inwestycyjne. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym inwestorem, czy dopiero zaczynasz, platforma XTB oferuje raporty badawcze, materiały edukacyjne i dostosowywalne portfele inwestycyjne, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Faworyt redakcji
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
  • Zakup i sprzedaż akcji i funduszy ETF wolne od opłat
  • Dobra obsługa klienta
  • Większe opłaty przy mniejszych zagraniach (nie dotyczy akcji i ETF-ów)
  • Brak niektórych popularnych instrumentów finansowych – opcji, obligacji, funduszy wzajemnych
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.

Skorzystaj z konkurencyjnych stawek prowizji, niskich wymagań dotyczących minimalnej wpłaty i możliwości dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego za pomocą akcji AstraZeneca. Monitoruj aktualne notowania i kursy akcji AstraZeneca, aby podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Jeśli jesteś gotowy do inwestowania w akcje AstraZeneca lub rozważasz inne możliwości inwestycyjne, polecamy sprawdzenie platformy XTB – renomowanego brokera giełdowego w Polsce. Rozpocznij swoją podróż ku potencjalnemu wzrostowi finansowemu, klikając tutaj, aby uzyskać więcej informacji o platformie XTB.


Więcej informacji o AstraZeneca (AZN)

Nazwa firmyAstraZeneca
TickerAZN
Oficjalna strona internetowahttps://www.astrazeneca.com/investor-relations.html
Data założenia1999
SektorOpieka zdrowotna
BranżaFarmaceutyki
Wypłaca dywidendę

AstraZeneca cena akcji podczas ostatnich 2 tygodni

Data Wartość Ticker
26. 09. 2023 Ładowanie... AZN
25. 09. 2023 Ładowanie... AZN
24. 09. 2023 Ładowanie... AZN
23. 09. 2023 Ładowanie... AZN
22. 09. 2023 Ładowanie... AZN
21. 09. 2023 Ładowanie... AZN
20. 09. 2023 Ładowanie... AZN
19. 09. 2023 Ładowanie... AZN
18. 09. 2023 Ładowanie... AZN
17. 09. 2023 Ładowanie... AZN
16. 09. 2023 Ładowanie... AZN
15. 09. 2023 Ładowanie... AZN
14. 09. 2023 Ładowanie... AZN
13. 09. 2023 Ładowanie... AZN

Oceń akcje AstraZeneca


Akcje mogą Cię zainteresować:

Akcje
Surowce
Krypto
Indeksy
ETF
Cena 24h
Tesla ---
N/A
Coca-Cola ---
N/A
Apple ---
N/A
Amazon ---
N/A
Meta Platforms ---
N/A
CD Projekt ---
N/A
JSW ---
N/A
PKP Cargo ---
N/A
RECENZJE

TOP Brokerzy giełdowi

XTB logo
XTB ★ 93 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Bossa logo
Bossa ★ 92 %
Degiro logo
Degiro ★ 90 %
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
eToro logo
eToro ★ 90 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Finlio.pl logo