Finlio.pl logo
Menu
Finlio » 📈 Akcje » ABB

Akcje ABB (ABBN) - Notowania, aktualny kurs, wykres, jak kupić, dywidenda 2023

Twój kapitał może być zagrożony*

Wykres akcji ABB

Notowania akcji ABB (ABBN)
Normalna
Logarytmiczna
PLN
USD
EUR
CHF
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Informacje o akcjach ABB (ABBN)

ABB Ltd produkuje i sprzedaje produkty z zakresu elektryfikacji, automatyzacji, robotyki i napędu dla klientów w różnych sektorach, takich jak użyteczność publiczna, przemysł, transport i infrastruktura. W segmencie Elektryfikacji firma dostarcza infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii, modułowe stacje transformatorowe, produkty do automatyzacji dystrybucji, rozdzielnie i szafy rozdzielcze, aparaturę rozdzielczą, rozwiązania zasilania awaryjnego, wyłączniki, urządzenia pomiarowe i czujniki, produkty sterujące, akcesoria do instalacji elektrycznych, obudowy i systemy kablowe oraz inteligentne rozwiązania dla domów i budynków.

W segmencie Robotyki i Automatyzacji Dyskretnej firma oferuje roboty przemysłowe, oprogramowanie, roboty mobilne autonomiczne, rozwiązania robotyczne, usługi terenowe, części zamienne i usługi cyfrowe. Ten segment dostarcza również rozwiązania oparte na sterownikach programowalnych, komputerach przemysłowych, napędach serwo, systemach transportowych i wizji maszynowej.

W segmencie Napędu firma projektuje, produkuje i sprzedaje napędy, silniki, generatory i przetworniki trakcyjne, które napędzają przyszłość niskoemisyjną dla przemysłu, miast, infrastruktury i transportu.

W segmencie Automatyzacji Procesów firma opracowuje i sprzedaje technologie sterowania, zaawansowane oprogramowanie do kontroli procesów i systemy wykonawcze w produkcji, czujniki, urządzenia pomiarowe i analityczne, systemy napędowe do jednostek pływających i turbodoładowacze. Ten segment oferuje również usługi monitorowania zdalnego, konserwacji zapobiegawczej, zarządzania wydajnością urządzeń, monitorowania emisji i cyberbezpieczeństwa.

Obsługuje branże takie jak aluminium, motoryzacyjna, produkcja baterii, budownictwo i infrastruktura, cement, partnerzy handlowi, chemia, centra danych, przemysł spożywczy i napoje, automatyzacja procesów, nauki przyrodnicze, porty, żegluga, górnictwo, przemysł naftowy i gazowy, elektrownie, druk, przemysł papierniczy, kolejnictwo, inteligentne miasta, woda i energetyka wiatrowa.

Firma została założona w 1883 roku i ma siedzibę w Zurychu, w Szwajcarii.

Inwestuj w akcje ABB

Czy zastanawiasz się nad inwestowaniem w akcje ABB? Skorzystaj z wygody i dostępności oferowanej przez brokerów giełdowych. Platformy te zapewniają bezproblemowe doświadczenie, pozwalając na zakup i sprzedaż akcji ABB z łatwością.

Współpracując z renomowanymi firmami brokerskimi na giełdzie, takimi jak XTB, uzyskasz dostęp do aktualnych notowań i kursów akcji ABB. Otwarcie konta jest szybkie i proste, a inwestowanie w akcje ABB jest możliwe już po kilku minutach.

XTB to wiarygodny broker giełdowy w Polsce, który oferuje nie tylko przyjazne dla użytkownika interfejsy, ale również zapewnia cenne narzędzia i zasoby, które pomogą podejmować świadome decyzje inwestycyjne. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym inwestorem, czy dopiero zaczynasz, platforma XTB oferuje raporty badawcze, materiały edukacyjne i dostosowywalne portfele inwestycyjne, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Faworyt redakcji
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
  • Zakup i sprzedaż akcji i funduszy ETF wolne od opłat
  • Dobra obsługa klienta
  • Większe opłaty przy mniejszych zagraniach (nie dotyczy akcji i ETF-ów)
  • Brak niektórych popularnych instrumentów finansowych – opcji, obligacji, funduszy wzajemnych
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.

Skorzystaj z konkurencyjnych stawek prowizji, niskich wymagań dotyczących minimalnej wpłaty i możliwości dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego za pomocą akcji ABB. Monitoruj aktualne notowania i kursy akcji ABB, aby podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Jeśli jesteś gotowy do inwestowania w akcje ABB lub rozważasz inne możliwości inwestycyjne, polecamy sprawdzenie platformy XTB – renomowanego brokera giełdowego w Polsce. Rozpocznij swoją podróż ku potencjalnemu wzrostowi finansowemu, klikając tutaj, aby uzyskać więcej informacji o platformie XTB.


Więcej informacji o ABB (ABBN)

Nazwa firmyABB
TickerABBN
Oficjalna strona internetowahttps://global.abb/group/en/investors
Data założenia1988
SektorPrzemysł
BranżaUrządzenia elektryczne
Wypłaca dywidendę

ABB cena akcji podczas ostatnich 2 tygodni

Data Wartość Ticker
26. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
25. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
24. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
23. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
22. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
21. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
20. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
19. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
18. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
17. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
16. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
15. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
14. 09. 2023 Ładowanie... ABBN
13. 09. 2023 Ładowanie... ABBN

Oceń akcje ABB


Akcje mogą Cię zainteresować:

Akcje
Surowce
Krypto
Indeksy
ETF
Cena 24h
Tesla ---
N/A
Coca-Cola ---
N/A
Apple ---
N/A
Amazon ---
N/A
Meta Platforms ---
N/A
CD Projekt ---
N/A
JSW ---
N/A
PKP Cargo ---
N/A
RECENZJE

TOP Brokerzy giełdowi

XTB logo
XTB ★ 93 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Bossa logo
Bossa ★ 92 %
Degiro logo
Degiro ★ 90 %
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
eToro logo
eToro ★ 90 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Finlio.pl logo