Finlio.pl logo
Menu
Finlio » 📈 Akcje » Enbridge

Akcje Enbridge (ENB) - Notowania, aktualny kurs, wykres, jak kupić, dywidenda 2023

Twój kapitał może być zagrożony*

Wykres akcji Enbridge

Notowania akcji Enbridge (ENB)
Normalna
Logarytmiczna
PLN
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Informacje o akcjach Enbridge (ENB)

Enbridge Inc. to firma energetyczna, która działa wraz ze swoimi filiami jako firma infrastruktury energetycznej. Firma działa w pięciu segmentach:

Rurociągi ciekłych substancji: zajmuje się eksploatacją rurociągów i terminali do transportu różnych rodzajów ropy naftowej i innych ciekłych węglowodorów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Przesył i przetwórstwo gazu: inwestuje w rurociągi gazowe oraz obiekty zbierania i przetwarzania gazu w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Dystrybucja i magazynowanie gazu: zajmuje się działalnością usługową w zakresie dostarczania gazu ziemnego dla klientów mieszkaniowych, komercyjnych i przemysłowych w Ontario, a także dystrybucją gazu ziemnego w Quebecu.

Generacja energii odnawialnej: zarządza aktywami wytwarzającymi energię, takimi jak wiatr, energia słoneczna, geotermalna, odzysk ciepła oraz aktywa przesyłowe w Ameryce Północnej.

Usługi energetyczne: świadczy usługi marketingu i logistyki dla rafinerii, producentów i innych klientów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Firma została założona w 1949 roku jako IPL Energy Inc. i zmieniła swoją nazwę na Enbridge Inc. w październiku 1998 roku. Siedziba Enbridge Inc. znajduje się w Calgary, w Kanadzie.

Dodatkowo, Enbridge Inc. jest jednym z największych operatorów rurociągów naftowych w Ameryce Północnej, z ponad 27 000 kilometrami rurociągów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Firma jest również aktywna w sektorze energii odnawialnej, posiadając portfel projektów generacji energii wiatrowej i słonecznej. Enbridge Inc. angażuje się również w działania społeczne i ekologiczne, wspierając lokalne społeczności i inicjatywy związane z ochroną środowiska.

Inwestuj w akcje Enbridge

Czy zastanawiasz się nad inwestowaniem w akcje Enbridge? Skorzystaj z wygody i dostępności oferowanej przez brokerów giełdowych. Platformy te zapewniają bezproblemowe doświadczenie, pozwalając na zakup i sprzedaż akcji Enbridge z łatwością.

Współpracując z renomowanymi firmami brokerskimi na giełdzie, takimi jak XTB, uzyskasz dostęp do aktualnych notowań i kursów akcji Enbridge. Otwarcie konta jest szybkie i proste, a inwestowanie w akcje Enbridge jest możliwe już po kilku minutach.

XTB to wiarygodny broker giełdowy w Polsce, który oferuje nie tylko przyjazne dla użytkownika interfejsy, ale również zapewnia cenne narzędzia i zasoby, które pomogą podejmować świadome decyzje inwestycyjne. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym inwestorem, czy dopiero zaczynasz, platforma XTB oferuje raporty badawcze, materiały edukacyjne i dostosowywalne portfele inwestycyjne, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Faworyt redakcji
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
  • Zakup i sprzedaż akcji i funduszy ETF wolne od opłat
  • Dobra obsługa klienta
  • Większe opłaty przy mniejszych zagraniach (nie dotyczy akcji i ETF-ów)
  • Brak niektórych popularnych instrumentów finansowych – opcji, obligacji, funduszy wzajemnych
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.

Skorzystaj z konkurencyjnych stawek prowizji, niskich wymagań dotyczących minimalnej wpłaty i możliwości dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego za pomocą akcji Enbridge. Monitoruj aktualne notowania i kursy akcji Enbridge, aby podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Jeśli jesteś gotowy do inwestowania w akcje Enbridge lub rozważasz inne możliwości inwestycyjne, polecamy sprawdzenie platformy XTB – renomowanego brokera giełdowego w Polsce. Rozpocznij swoją podróż ku potencjalnemu wzrostowi finansowemu, klikając tutaj, aby uzyskać więcej informacji o platformie XTB.


Więcej informacji o Enbridge (ENB)

Nazwa firmyEnbridge
TickerENB
Oficjalna strona internetowahttps://www.enbridge.com/investment-center/
Data założenia1949
SektorEnergetyka
BranżaRopa naftowa, gaz ziemny i paliwa
Wypłaca dywidendę

Enbridge cena akcji podczas ostatnich 2 tygodni

Data Wartość Ticker
30. 09. 2023 Ładowanie... ENB
29. 09. 2023 Ładowanie... ENB
28. 09. 2023 Ładowanie... ENB
27. 09. 2023 Ładowanie... ENB
26. 09. 2023 Ładowanie... ENB
25. 09. 2023 Ładowanie... ENB
24. 09. 2023 Ładowanie... ENB
23. 09. 2023 Ładowanie... ENB
22. 09. 2023 Ładowanie... ENB
21. 09. 2023 Ładowanie... ENB
20. 09. 2023 Ładowanie... ENB
19. 09. 2023 Ładowanie... ENB
18. 09. 2023 Ładowanie... ENB
17. 09. 2023 Ładowanie... ENB

Oceń akcje Enbridge


Akcje mogą Cię zainteresować:

Akcje
Surowce
Krypto
Indeksy
ETF
Cena 24h
Tesla ---
N/A
Coca-Cola ---
N/A
Apple ---
N/A
Amazon ---
N/A
Meta Platforms ---
N/A
CD Projekt ---
N/A
JSW ---
N/A
PKP Cargo ---
N/A
RECENZJE

TOP Brokerzy giełdowi

XTB logo
XTB ★ 93 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Bossa logo
Bossa ★ 92 %
Degiro logo
Degiro ★ 90 %
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
eToro logo
eToro ★ 90 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Finlio.pl logo