Finlio.pl logo
Menu
Finlio » 📈 Akcje » Albemarle

Akcje Albemarle (ALB) - Notowania, aktualny kurs, wykres, jak kupić, dywidenda 2023

Twój kapitał może być zagrożony*

Wykres akcji Albemarle

Notowania akcji Albemarle (ALB)
Normalna
Logarytmiczna
PLN
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Informacje o akcjach Albemarle (ALB)

Albemarle Corporation to firma, która rozwija, produkuje i sprzedaje specjalistyczne chemikalia inżynieryjne na całym świecie. Działa w trzech segmentach: litu, bromu i katalizatorów.

Segment litu oferuje związki litu, takie jak węglan litu, wodorotlenek litu, chlorek litu oraz specjalistyczne reagenty i specjalności litowe, takie jak butylolit i glinolit. Te związki są wykorzystywane w bateriach litowych do urządzeń elektronicznych i pojazdach elektrycznych, smarach o wysokiej wydajności, elastomerach termoplastycznych do opon samochodowych, podeszwach gumowych, butelkach plastikowych, katalizatorach do reakcji chemicznych, procesach syntezy organicznej w dziedzinie chemii steroidowej i witamin, naukach przyrodniczych, przemyśle farmaceutycznym i innych rynkach. Firma dostarcza również produkty cezu dla przemysłu chemicznego i farmaceutycznego, produkty cyrkonu, baru i tytanu do zastosowań pirotechnicznych, w tym inicjatory poduszek powietrznych; usługi techniczne dotyczące obsługi i stosowania reaktywnych produktów litowych oraz usługi recyklingu produktów zawierających lit.

Segment bromu oferuje brom i produkty na bazie bromu stosowane w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego; specjalistyczne chemikalia, w tym brom pierwiastkowy, bromki alkilowe i nieorganiczne, bromowany aktywowany węgiel w proszku i inne drobnocząsteczkowe chemikalia bromowe do zastosowań w syntezie chemicznej, płynach do wiercenia i uzupełniania odwiertów w przemyśle naftowym i gazowym, kontroli rtęci, oczyszczaniu wody, przetwórstwie wołowiny i drobiu oraz innych zastosowaniach przemysłowych; oraz inne specjalistyczne chemikalia, takie jak aminy trzeciorzędowe do środków powierzchniowo czynnych, biocydy, środki dezynfekujące i środki do dezynfekcji.

Segment katalizatorów dostarcza katalizatory do hydroprzetwarzania, izomeryzacji i alkilacji; katalizatory fluidalne do krakingu katalitycznego i dodatki; oraz związki metaloorganiczne i utwardzacze. Firma obsługuje rynki magazynowania energii, rafinacji ropy naftowej, elektroniki użytkowej, budownictwa, motoryzacji, smarów, farmaceutyków i ochrony roślin. Albemarle Corporation została założona w 1887 roku i ma siedzibę w Charlotte, w stanie Karolina Północna.

Inwestuj w akcje Albemarle

Czy zastanawiasz się nad inwestowaniem w akcje Albemarle? Skorzystaj z wygody i dostępności oferowanej przez brokerów giełdowych. Platformy te zapewniają bezproblemowe doświadczenie, pozwalając na zakup i sprzedaż akcji Albemarle z łatwością.

Współpracując z renomowanymi firmami brokerskimi na giełdzie, takimi jak XTB, uzyskasz dostęp do aktualnych notowań i kursów akcji Albemarle. Otwarcie konta jest szybkie i proste, a inwestowanie w akcje Albemarle jest możliwe już po kilku minutach.

XTB to wiarygodny broker giełdowy w Polsce, który oferuje nie tylko przyjazne dla użytkownika interfejsy, ale również zapewnia cenne narzędzia i zasoby, które pomogą podejmować świadome decyzje inwestycyjne. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym inwestorem, czy dopiero zaczynasz, platforma XTB oferuje raporty badawcze, materiały edukacyjne i dostosowywalne portfele inwestycyjne, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Faworyt redakcji
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
  • Zakup i sprzedaż akcji i funduszy ETF wolne od opłat
  • Dobra obsługa klienta
  • Większe opłaty przy mniejszych zagraniach (nie dotyczy akcji i ETF-ów)
  • Brak niektórych popularnych instrumentów finansowych – opcji, obligacji, funduszy wzajemnych
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.

Skorzystaj z konkurencyjnych stawek prowizji, niskich wymagań dotyczących minimalnej wpłaty i możliwości dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego za pomocą akcji Albemarle. Monitoruj aktualne notowania i kursy akcji Albemarle, aby podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Jeśli jesteś gotowy do inwestowania w akcje Albemarle lub rozważasz inne możliwości inwestycyjne, polecamy sprawdzenie platformy XTB – renomowanego brokera giełdowego w Polsce. Rozpocznij swoją podróż ku potencjalnemu wzrostowi finansowemu, klikając tutaj, aby uzyskać więcej informacji o platformie XTB.


Więcej informacji o Albemarle (ALB)

Nazwa firmyAlbemarle
TickerALB
Oficjalna strona internetowahttp://investors.albemarle.com/
Data założenia1994
SektorSurowce
BranżaŚrodki chemiczne
Wypłaca dywidendę

Albemarle cena akcji podczas ostatnich 2 tygodni

Data Wartość Ticker
26. 09. 2023 Ładowanie... ALB
25. 09. 2023 Ładowanie... ALB
24. 09. 2023 Ładowanie... ALB
23. 09. 2023 Ładowanie... ALB
22. 09. 2023 Ładowanie... ALB
21. 09. 2023 Ładowanie... ALB
20. 09. 2023 Ładowanie... ALB
19. 09. 2023 Ładowanie... ALB
18. 09. 2023 Ładowanie... ALB
17. 09. 2023 Ładowanie... ALB
16. 09. 2023 Ładowanie... ALB
15. 09. 2023 Ładowanie... ALB
14. 09. 2023 Ładowanie... ALB
13. 09. 2023 Ładowanie... ALB

Oceń akcje Albemarle


Akcje mogą Cię zainteresować:

Akcje
Surowce
Krypto
Indeksy
ETF
Cena 24h
Tesla ---
N/A
Coca-Cola ---
N/A
Apple ---
N/A
Amazon ---
N/A
Meta Platforms ---
N/A
CD Projekt ---
N/A
JSW ---
N/A
PKP Cargo ---
N/A
RECENZJE

TOP Brokerzy giełdowi

XTB logo
XTB ★ 93 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Bossa logo
Bossa ★ 92 %
Degiro logo
Degiro ★ 90 %
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
eToro logo
eToro ★ 90 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Finlio.pl logo