Finlio.pl logo
Menu
Finlio » 📈 Akcje » Walt Disney

Akcje Walt Disney (DIS) - Notowania, aktualny kurs, wykres, jak kupić, dywidenda 2023

Twój kapitał może być zagrożony*

Wykres akcji Walt Disney

Notowania akcji Walt Disney (DIS)
Normalna
Logarytmiczna
PLN
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Informacje o akcjach Walt Disney (DIS)

Walt Disney Company, razem ze swoimi filiami, działa jako firma rozrywkowa na całym świecie. Działa w dwóch segmentach: Disney Media and Entertainment Distribution oraz Disney Parks, Experiences and Products.

Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją treści filmowych i telewizyjnych, a także prowadzi sieci telewizyjne pod markami ABC, Disney, ESPN, Freeform, FX, Fox, National Geographic i Star. Posiada również studia produkujące filmy pod szyldami Walt Disney Pictures, Twentieth Century Studios, Marvel, Lucasfilm, Pixar i Searchlight Pictures.

Oferuje również usługi strumieniowania bezpośrednio do konsumenta za pośrednictwem platform Disney+, Disney+ Hotstar, ESPN+, Hulu i Star+; sprzedaje i licencjonuje treści filmowe i telewizyjne do telewizji zewnętrznych i usług wideo na żądanie; świadczy usługi dystrybucji teatralnej, domowej i muzycznej; organizuje i licencjonuje wydarzenia rozrywkowe na żywo; oraz świadczy usługi postprodukcji przez Industrial Light & Magic i Skywalker Sound.

Ponadto, firma prowadzi parki rozrywki i kurorty, takie jak Walt Disney World Resort na Florydzie; Disneyland Resort w Kalifornii; Disneyland Paris; Hong Kong Disneyland Resort; i Shanghai Disney Resort; Disney Cruise Line, Disney Vacation Club, National Geographic Expeditions i Adventures by Disney, a także Aulani, Disney resort i spa na Hawajach.

Ponadto, firma licencjonuje swoje własności intelektualne dla podmiotu trzeciego w celu prowadzenia Tokyo Disney Resort; dostarcza produkty konsumenckie, w tym licencjonowanie nazw handlowych, postaci, wizualnych, literackich i innych własności intelektualnych do użytku na towarach, materiałach publikowanych i grach; prowadzi platformę dystrybucji satelitarnej bezpośrednio do domu; sprzedaje markowe produkty przez sprzedaż detaliczną, internetową i hurtową; oraz opracowuje i publikuje książki, komiksy i czasopisma.

Walt Disney Company została założona w 1923 roku i ma swoją siedzibę w Burbanku, w Kalifornii.

Inwestuj w akcje Walt Disney

Czy zastanawiasz się nad inwestowaniem w akcje Walt Disney? Skorzystaj z wygody i dostępności oferowanej przez brokerów giełdowych. Platformy te zapewniają bezproblemowe doświadczenie, pozwalając na zakup i sprzedaż akcji Walt Disney z łatwością.

Współpracując z renomowanymi firmami brokerskimi na giełdzie, takimi jak XTB, uzyskasz dostęp do aktualnych notowań i kursów akcji Walt Disney. Otwarcie konta jest szybkie i proste, a inwestowanie w akcje Walt Disney jest możliwe już po kilku minutach.

XTB to wiarygodny broker giełdowy w Polsce, który oferuje nie tylko przyjazne dla użytkownika interfejsy, ale również zapewnia cenne narzędzia i zasoby, które pomogą podejmować świadome decyzje inwestycyjne. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym inwestorem, czy dopiero zaczynasz, platforma XTB oferuje raporty badawcze, materiały edukacyjne i dostosowywalne portfele inwestycyjne, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Faworyt redakcji
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
  • Zakup i sprzedaż akcji i funduszy ETF wolne od opłat
  • Dobra obsługa klienta
  • Większe opłaty przy mniejszych zagraniach (nie dotyczy akcji i ETF-ów)
  • Brak niektórych popularnych instrumentów finansowych – opcji, obligacji, funduszy wzajemnych
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.

Skorzystaj z konkurencyjnych stawek prowizji, niskich wymagań dotyczących minimalnej wpłaty i możliwości dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego za pomocą akcji Walt Disney. Monitoruj aktualne notowania i kursy akcji Walt Disney, aby podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Jeśli jesteś gotowy do inwestowania w akcje Walt Disney lub rozważasz inne możliwości inwestycyjne, polecamy sprawdzenie platformy XTB – renomowanego brokera giełdowego w Polsce. Rozpocznij swoją podróż ku potencjalnemu wzrostowi finansowemu, klikając tutaj, aby uzyskać więcej informacji o platformie XTB.


Więcej informacji o Walt Disney (DIS)

Nazwa firmyWalt Disney
TickerDIS
Oficjalna strona internetowahttps://thewaltdisneycompany.com/
Data założenia1923
SektorTelekomunikacja
BranżaRozrywka
Wypłaca dywidendę

Walt Disney cena akcji podczas ostatnich 2 tygodni

Data Wartość Ticker
02. 12. 2023 Ładowanie... DIS
01. 12. 2023 Ładowanie... DIS
30. 11. 2023 Ładowanie... DIS
29. 11. 2023 Ładowanie... DIS
28. 11. 2023 Ładowanie... DIS
27. 11. 2023 Ładowanie... DIS
26. 11. 2023 Ładowanie... DIS
25. 11. 2023 Ładowanie... DIS
24. 11. 2023 Ładowanie... DIS
23. 11. 2023 Ładowanie... DIS
22. 11. 2023 Ładowanie... DIS
21. 11. 2023 Ładowanie... DIS
20. 11. 2023 Ładowanie... DIS
19. 11. 2023 Ładowanie... DIS

Oceń akcje Walt Disney


Akcje mogą Cię zainteresować:

Akcje
Surowce
Krypto
Indeksy
ETF
Cena 24h
Tesla ---
N/A
Coca-Cola ---
N/A
Apple ---
N/A
Amazon ---
N/A
Meta Platforms ---
N/A
CD Projekt ---
N/A
JSW ---
N/A
PKP Cargo ---
N/A
RECENZJE

TOP Brokerzy giełdowi

XTB logo
XTB ★ 93 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Bossa logo
Bossa ★ 92 %
Degiro logo
Degiro ★ 90 %
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
eToro logo
eToro ★ 90 %
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Finlio.pl logo