Finlio.pl logo
Menu
Finlio » 📈 Akcje » Royal Dutch Shell

Akcje Royal Dutch Shell (RDSA) - Notowania, aktualny kurs, wykres, jak kupić, dywidenda 2023

Twój kapitał może być zagrożony*

Wykres akcji Royal Dutch Shell

Notowania akcji Royal Dutch Shell (RDSA)
Normalna
Logarytmiczna
PLN
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Informacje o akcjach Royal Dutch Shell (RDSA)

Shell to firma energetyczna i petrochemiczna, która działa w Europie, Azji, Oceanii, Afryce, Stanach Zjednoczonych i reszcie Ameryk. Firma działa w segmentach: Gaz zintegrowany, Upstream, Marketing, Chemikalia i Produkty, oraz Odnawialne źródła energii i Rozwiązania energetyczne.

Shell zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, gazu ziemnego i ciekłych gazów ziemnych. Firma transportuje i sprzedaje ropę i gaz, produkuje paliwa gazowe oraz inne produkty, a także zarządza infrastrukturą potrzebną do dostarczania gazu na rynek. Shell handluje również gazem ziemnym, skroplonym gazem ziemnym (LNG), ropą naftową, energią elektryczną i prawami do emisji dwutlenku węgla. Firma sprzedaje również LNG jako paliwo dla pojazdów ciężarowych.

Shell zajmuje się również handlem i rafinacją ropy naftowej oraz innych surowców, takich jak paliwa niskoemisyjne, smary, asfalt, siarka, benzyna, olej napędowy, paliwo lotnicze i paliwo morskie. Firma produkuje i sprzedaje również petrochemikalia do celów przemysłowych oraz zarządza działalnością w zakresie piasków bitumicznych. Shell produkuje również podstawowe chemikalia, takie jak etylen, propylen i aromaty, a także pośrednie chemikalia, takie jak monomer styrenu, tlenek propylenu, rozpuszczalniki, alkohole do produkcji detergentów, tlenek etylenu i glikol etylenowy.

Dodatkowo, Shell wytwarza energię elektryczną ze źródeł wiatrowych i słonecznych, produkuje i sprzedaje wodór oraz oferuje usługi ładowania pojazdów elektrycznych. Firma została założona w 1907 roku i ma swoją siedzibę w Londynie, Wielkiej Brytanii. W styczniu 2022 roku zmieniła nazwę z Royal Dutch Shell plc na Shell plc.

Inwestuj w akcje Royal Dutch Shell

Czy zastanawiasz się nad inwestowaniem w akcje Royal Dutch Shell? Skorzystaj z wygody i dostępności oferowanej przez brokerów giełdowych. Platformy te zapewniają bezproblemowe doświadczenie, pozwalając na zakup i sprzedaż akcji Royal Dutch Shell z łatwością.

Współpracując z renomowanymi firmami brokerskimi na giełdzie, takimi jak XTB, uzyskasz dostęp do aktualnych notowań i kursów akcji Royal Dutch Shell. Otwarcie konta jest szybkie i proste, a inwestowanie w akcje Royal Dutch Shell jest możliwe już po kilku minutach.

XTB to wiarygodny broker giełdowy w Polsce, który oferuje nie tylko przyjazne dla użytkownika interfejsy, ale również zapewnia cenne narzędzia i zasoby, które pomogą podejmować świadome decyzje inwestycyjne. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym inwestorem, czy dopiero zaczynasz, platforma XTB oferuje raporty badawcze, materiały edukacyjne i dostosowywalne portfele inwestycyjne, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Faworyt redakcji
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
  • Zakup i sprzedaż akcji i funduszy ETF wolne od opłat
  • Dobra obsługa klienta
  • Większe opłaty przy mniejszych zagraniach (nie dotyczy akcji i ETF-ów)
  • Brak niektórych popularnych instrumentów finansowych – opcji, obligacji, funduszy wzajemnych
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.

Skorzystaj z konkurencyjnych stawek prowizji, niskich wymagań dotyczących minimalnej wpłaty i możliwości dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego za pomocą akcji Royal Dutch Shell. Monitoruj aktualne notowania i kursy akcji Royal Dutch Shell, aby podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Jeśli jesteś gotowy do inwestowania w akcje Royal Dutch Shell lub rozważasz inne możliwości inwestycyjne, polecamy sprawdzenie platformy XTB – renomowanego brokera giełdowego w Polsce. Rozpocznij swoją podróż ku potencjalnemu wzrostowi finansowemu, klikając tutaj, aby uzyskać więcej informacji o platformie XTB.


Więcej informacji o Royal Dutch Shell (RDSA)

Nazwa firmyRoyal Dutch Shell
TickerRDSA
Oficjalna strona internetowahttps://www.shell.cz/
Data założenia1907
SektorEnergetyka
BranżaRopa naftowa, gaz ziemny i paliwa
Wypłaca dywidendę

Royal Dutch Shell cena akcji podczas ostatnich 2 tygodni

Data Wartość Ticker
30. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
29. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
28. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
27. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
26. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
25. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
24. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
23. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
22. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
21. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
20. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
19. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
18. 09. 2023 Ładowanie... RDSA
17. 09. 2023 Ładowanie... RDSA

Oceń akcje Royal Dutch Shell


Akcje mogą Cię zainteresować:

Akcje
Surowce
Krypto
Indeksy
ETF
Cena 24h
Tesla ---
N/A
Coca-Cola ---
N/A
Apple ---
N/A
Amazon ---
N/A
Meta Platforms ---
N/A
CD Projekt ---
N/A
JSW ---
N/A
PKP Cargo ---
N/A
RECENZJE

TOP Brokerzy giełdowi

XTB logo
XTB ★ 93 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Bossa logo
Bossa ★ 92 %
Degiro logo
Degiro ★ 90 %
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
eToro logo
eToro ★ 90 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Finlio.pl logo