Finlio.pl logo
Menu
Finlio » 📈 Akcje » Legal & General

Akcje Legal & General (LGEN) - Notowania, aktualny kurs, wykres, jak kupić, dywidenda 2023

Twój kapitał może być zagrożony*

Wykres akcji Legal & General

Notowania akcji Legal & General (LGEN)
Normalna
Logarytmiczna
PLN
USD
EUR
GBP
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Informacje o akcjach Legal & General (LGEN)

Legal & General Group Plc to firma ubezpieczeniowa, która oferuje różne produkty i usługi w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i na arenie międzynarodowej. Działa w czterech segmentach:

1. Legal & General Retirement Institutional (LGRI) – oferuje umowy rentowe z gwarantowanym dochodem na określony czas oraz produkty ubezpieczenia długowieczności.

2. Legal & General Investment Management (LGIM) – zajmuje się zarządzaniem funduszami indeksowymi, aktywnymi funduszami dochodowymi i płynnościowymi, zarządzaniem aktywami akcyjnymi, inwestycjami zorientowanymi na rozwiązania i zobowiązania, funduszami wieloaktywowymi, rozwiązaniami dla korporacyjnych programów emerytalnych oraz aktywami realnymi.

3. Legal & General Capital (LGC) – oferuje strategie inwestycyjne i usługi w zakresie bezpośrednich inwestycji i strukturyzacji.

4. Retail Retirement – oferuje produkty ochronne, takie jak ubezpieczenia zdrowotne, niezdolności do pracy, choroby krytyczne i wypadki, ubezpieczenia na życie, oszczędności i świadczenia śmierci, renty, kredyty hipoteczne na całe życie, plany opieki na całe życie, kredyty hipoteczne z odsetkami tylko od kapitału oraz programy oszczędnościowe dla pracowników, które zapewniają rozwiązania dla korporacyjnych programów emerytalnych.

Firma zajmuje się również zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi i instytucjonalnymi, finansowaniem hipotecznym, zarządzaniem skarbowym, projektowaniem i budową modułowych domów, ubezpieczeniami ogólnymi oraz działalnością inwestycyjną z otwartym funduszem inwestycyjnym. Ponadto, firma zajmuje się inwestycjami, operacjami, zarządzaniem, handlem, wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami na wynajem, budową budynków komercyjnych, pośrednictwem finansowym, śledzeniem i przenoszeniem świadczeń emerytalnych, agentami i brokerami ubezpieczeniowymi, zarządzaniem funduszem generalnym, kredytami komercyjnymi, inwestycjami kapitałowymi, umowami kontraktowymi, alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi dla inwestorów, zarządzaniem aktywami zbiorowymi oraz doradztwem inwestycyjnym, konsultingiem w zakresie informacji biznesowych i usługami technologicznymi.

Legal & General Group Plc została założona w 1836 roku i ma swoją siedzibę w Londynie, Wielkiej Brytanii.

Inwestuj w akcje Legal & General

Czy zastanawiasz się nad inwestowaniem w akcje Legal & General? Skorzystaj z wygody i dostępności oferowanej przez brokerów giełdowych. Platformy te zapewniają bezproblemowe doświadczenie, pozwalając na zakup i sprzedaż akcji Legal & General z łatwością.

Współpracując z renomowanymi firmami brokerskimi na giełdzie, takimi jak XTB, uzyskasz dostęp do aktualnych notowań i kursów akcji Legal & General. Otwarcie konta jest szybkie i proste, a inwestowanie w akcje Legal & General jest możliwe już po kilku minutach.

XTB to wiarygodny broker giełdowy w Polsce, który oferuje nie tylko przyjazne dla użytkownika interfejsy, ale również zapewnia cenne narzędzia i zasoby, które pomogą podejmować świadome decyzje inwestycyjne. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym inwestorem, czy dopiero zaczynasz, platforma XTB oferuje raporty badawcze, materiały edukacyjne i dostosowywalne portfele inwestycyjne, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Faworyt redakcji
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
  • Zakup i sprzedaż akcji i funduszy ETF wolne od opłat
  • Dobra obsługa klienta
  • Większe opłaty przy mniejszych zagraniach (nie dotyczy akcji i ETF-ów)
  • Brak niektórych popularnych instrumentów finansowych – opcji, obligacji, funduszy wzajemnych
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.

Skorzystaj z konkurencyjnych stawek prowizji, niskich wymagań dotyczących minimalnej wpłaty i możliwości dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego za pomocą akcji Legal & General. Monitoruj aktualne notowania i kursy akcji Legal & General, aby podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Jeśli jesteś gotowy do inwestowania w akcje Legal & General lub rozważasz inne możliwości inwestycyjne, polecamy sprawdzenie platformy XTB – renomowanego brokera giełdowego w Polsce. Rozpocznij swoją podróż ku potencjalnemu wzrostowi finansowemu, klikając tutaj, aby uzyskać więcej informacji o platformie XTB.


Więcej informacji o Legal & General (LGEN)

Nazwa firmyLegal & General
TickerLGEN
Oficjalna strona internetowahttps://www.legalandgeneralgroup.com/investors/
Data założenia1836
SektorUsługi finansowe
BranżaUbezpieczenie
Wypłaca dywidendę

Legal & General cena akcji podczas ostatnich 2 tygodni

Data Wartość Ticker
30. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
29. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
28. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
27. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
26. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
25. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
24. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
23. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
22. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
21. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
20. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
19. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
18. 09. 2023 Ładowanie... LGEN
17. 09. 2023 Ładowanie... LGEN

Oceń akcje Legal & General


Akcje mogą Cię zainteresować:

Akcje
Surowce
Krypto
Indeksy
ETF
Cena 24h
Tesla ---
N/A
Coca-Cola ---
N/A
Apple ---
N/A
Amazon ---
N/A
Meta Platforms ---
N/A
CD Projekt ---
N/A
JSW ---
N/A
PKP Cargo ---
N/A
RECENZJE

TOP Brokerzy giełdowi

XTB logo
XTB ★ 93 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Bossa logo
Bossa ★ 92 %
Degiro logo
Degiro ★ 90 %
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
eToro logo
eToro ★ 90 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Finlio.pl logo