Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Chcesz zdobyć KRYPTOWALUTY ZA DARMO? Sprawdź te 7 sposobów! [Aktualne na 2024 rok]

Chcesz zdobyć KRYPTOWALUTY ZA DARMO? Sprawdź te 7 sposobów! [Aktualne na 2024 rok]
Zdj.: finex.cz

Być może słyszałeś już o kryptowalutach i o tym, że można na nich zarobić dużo pieniędzy. Dlatego w tym artykule pokażemy Ci sprawdzone sposoby na zdobycie kryptowalut za darmo. Czasami całkowicie bez wysiłku, innym razem w zamian za poświęcony czas lub podjęcie pewnego ryzyka. Najważniejsze jest to, że sami przetestowaliśmy te sposoby i mamy pewność, że naprawdę działają!

Jeśli masz kilka minut czasu i chcesz uzyskać kryptowaluty lub po prostu chcesz wypróbować je bez żadnych dodatkowych inwestycji, to zdecydowanie czytaj dalej. Pokażemy Ci, że jest to możliwe nie tylko za pośrednictwem komputera, ale także telefonu komórkowego, na przykład w drodze w transporcie publicznym. Ciekawą opcją są darmowe bitcoiny za rejestrację i wcale nie ma w tym ani trochę przesady!

I zaczniemy od dobrej informacji: sposobów na zdobycie darmowych kryptowalut jest kilka. My skupimy się na kilku z nich.

PODSUMOWANIE: OTO JAK ZDOBYĆ KRYPTOWALUTY ZA DARMO!

Nawet w dzisiejszych czasach nadal istnieje kilka sposobów na zdobycie przynajmniej niewielkiej ilości kryptowalut bez konieczności płacenia czegokolwiek.

 

Opcje te obejmują 1) klikanie w reklamy na faucetach/kranikach, z których najbardziej znaną jest strona Freebitco.in. Kolejnym sposobem jest 2) granie w gry (np. Rollercoin) lub 3) otrzymywanie nagród za przyciąganie nowych klientów i użytkowników do giełd i kantorów w ramach programów poleceń i marketingu partnerskiego.

 

Giełdy oferują również kryptowaluty za darmo 4) w ramach programów edukacyjnych, gdzie na przykład na Coinbase można otrzymać darmowe ok. 10 dolarów w różnych tokenach po obejrzeniu filmów edukacyjnych. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą otrzymać darmowe kryptowaluty 5) korzystając z airdropów w DeFi lub 6) grając w gry Play to Earn lub Move to Earn. Ciekawym sposobem są również 7) promocje marketingowe giełd i kantorów, w których można uzyskać cashback za większe zakupy.

 

Metody wymienione w poniższym artykule są całkowicie bezpieczne i w pełni zgodne z prawem. Należy jednak pamiętać, że większość witryn oferujących darmowe kryptowaluty jest oszukańcza i stoją za nimi hakerzy, którzy chcą przejąć konto bankowe lub portfel kryptowalut użytkownika. Uważaj na to!

Treść artykułu o darmowych kryptowalutach

Sposób 1 – Kraniki/faucety kryptowalutowe (klikanie w reklamy)

Praktycznie od samego powstania Bitcoina na rynku pojawiło się wiele usług, które zawsze nazywano kranikami kryptowalutowymi (faucet = kran), z których dosłownie kapały darmowe kryptowaluty.

Dobrymi i sprawdzonymi przez nas przykładami są: FreeBitco.in, SatoshiHero czy Cointiply.

Jak to działa?

Co tu dużo mówić – operatorzy tych witryn wabią użytkowników, obiecując im darmowe kryptowaluty, co zapewnia im znaczną uwagę i duży ruch na stronie. I rzeczywiście rozdają darmowe kryptowaluty. Ale jednocześnie strony te oferują również możliwość pomnożenia nowo nabytych kryptowalut w jednym z ich “niezawodnych” kasyn lub za pośrednictwem innych form hazardu. W rezultacie większość użytkowników odejdzie z pustymi rękami, a operator kranika – podczas gdy użytkownicy witryny hazardują i tracą pieniądze – zbiera pieniądze bez ryzyka za wyświetlanie reklam.

Jeśli będziesz jedynie klikać w reklamy, gromadzić darmowe kryptowaluty i nie dasz się uwieść hazardowi, powinieneś wkrótce być w stanie zlecić przesłanie kryptowalut do własnego portfela.

A żeby tylko nie teoretyzować, oto kilka konkretnych faucetów, które dla Was przetestowaliśmy. Przyjrzyjmy się więc najlepszym miejscom do zdobycia darmowych kryptowalut!

Faucet FreeBitco.in (➡️ TUTAJ)

Zdj.: freebitco.in
Szansa na wygranie BTC
Strona FreeBitco.in

Założona już w 2013 roku witryna FreeBitco.in może wydawać się prosta, ale w rzeczywistości oferuje wiele funkcji, które użytkownicy mogą wykorzystać na swoją korzyść. Strona ta wymaga założenia konta za pośrednictwem swojego adresu e-mail i adresu portfela bitcoin.

Następnie raz na 60 minut można wylosować losową liczbę (z przedziału od 0 do 10 000). W zależności od tego, jaki numer wylosuje, użytkownik otrzyma w nagrodę darmowe kryptowaluty.

Najprawdopodobniej (w 99% przypadków) będzie to oczywiście najniższa możliwa nagroda, czyli ok. 10-20 satoshi. Liczbę zdobytych w ten sposób satoshi można jednak zwiększyć grając w grę multiplikacyjną lub za pośrednictwem tzw. reward points, które zapewnią użytkownikowi nawet do 1000% bonusu. Minimalna kwota wypłaty kryptowalut do portfela wynosi 30 000 satoshi (0,0003 BTC).

Efekt przedsięwzięcia darmowych BTC
Nasze statystyki z kilku miesięcy korzystania z serwisu. Wszystkie wypłaty trafiły do portfela szybko i bez problemu.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, “zarobione” w ten sposób kryptowaluty można także spróbować pomnożyć lub wziąć z nimi udział we wszelkiego rodzaju grach loteryjnych. W górnym menu dostępnych jest kilka opcji:

  • Przycisk Multiply BTC otwiera grę, w której można ponownie wygenerować losowe liczby i postawić swoje satoshi na to, czy wygenerowana liczba będzie wyższa czy niższa od liczby, którą wybrałeś. Jeśli Twój zakład okaże się udany, Twoje środki zostaną pomnożone.
  • Przycisk Betting daje możliwość obstawiania wyników rzeczywistych wydarzeń. Myślisz, że zgadniesz, kto zostanie następnym prezydentem USA lub kto wygra Bundesligę? Zaryzykuj i zarób na innych użytkownikach, którzy są przeciwnego zdania.
  • Link Win a LAMBO oferuje prostą loterię, w której kupujesz bilety z perspektywą wygrania głównej nagrody w postaci Lamborghini Huracán lub BTC o wartości 200 000 USD, czyli około 830 000 zł. Cena jednego losu wynosi 0,00025 BTC i za każdym razem wygrywa tylko jeden użytkownik. Liczba rozdanych losów wynosi zwykle nieco ponad milion, więc szanse na wygraną są stosunkowo niewielkie.
  • Przycisk Lottery zaś prowadzi do kolejnej loterii, w której wygrywa 10 zwycięzców. Cena jednego losu wynosi zaledwie 1 satoshi (0,00000001 BTC), ale również dlatego w grze jest zwykle ponad 200 milionów losów. Zwycięzcy podzielą się o około 0,5-1 BTC, w zależności od całkowitej liczby losów. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zdobyć darmowe losy na tę loterię, grając w Multiply BTC.
  • Opcja Earn BTC daje użytkownikom możliwość pomnożenia swoich bitcoinów bez ryzyka. Wystarczy wpłacić BTC na swoje konto Freebitco.in, a będą one codziennie zyskiwać na wartości według rocznej stopy procentowej wynoszącej około 4-5%, czyli około 0,01% dziennie. Ta metoda pomnażania bitcoinów jest całkowicie wolna od ryzyka, z wyjątkiem tego, że Twoje bitcoiny będą przechowywane w scentralizowanej witrynie i nie będziesz mieć ich w bezpiecznym środowisku własnego portfela kryptowalut. Czy warto? Pozostawimy to do Twojej oceny.

FreeBitco.in oferuje również program poleceń, w którym otrzymujesz częściowe nagrody od wyników poleconych przez Ciebie użytkowników, co stanowi kolejny sposób na zarabianie pieniędzy na tej stronie. Jeśli masz własną stronę internetową lub wielu obserwujących w sieciach społecznościowych, możesz wykorzystać faucet FreeBitco.in jako sposób, jak na nich zarobić. Okazuje się zatem, że darmowe bitcoiny za rejestrację to nie tylko mgliste marzenie, ale wręcz rzeczywistość!

Faucet SatoshiHero.com (➡️ TUTAJ)

Zdj.: Satoshi Hero
Satoshi Hero oferuje koło fortuny
Koło fortuny na SatoshiHero

Faucet SatoshiHero.com działa nieprzerwanie już od stycznia 2018 roku, oferując możliwość uzyskania darmowych kryptowalut za pośrednictwem koła fortuny (przycisk Spin the wheel), łącznie 2 razy na godzinę (co 30 minut).

Za każde zakręcenie kołem fortuny można otrzymać od 3 do 250 000 satoshi, ale niestety nie ma żadnych informacji o tym, jaki są szanse na najwyższą wygraną. Podobnie jak w przypadku kranika FreeBitco.In, minimalna wypłata wynosi 30 000 satoshi. Co ciekawe, wypłata z Satoshi Hero może zostać zrealizowana nie tylko w bitcoinach, ale również w dogecoinach lub kilku innych kryptowalutach.

Oprócz koła fortuny, satoshi można zarabiać także wykonując różne zadania, które nierzadko mogą Ci przynieść nawet tysiące satoshi – patrz zakładkę Offerwalls. Często wystarczy na przykład zainstalować grę mobilną, kliknąć reklamę lub wypełnić kwestionariusz. Należy jednak uważać na oszustwa, z którymi teoretycznie można się tutaj zetknąć. Nie każdy przypadek mianujący się tytułem kryptowaluty za darmo można uznać za prawdziwy.

Swoje bitcoiny – czy to “zarobione” na stronie, czy przesłane na nią z własnego portfela – możesz również spróbować pomnożyć. Faucet SatoshiHero oferuje szereg automatów do gier i innych gier kasynowych.

Zdj.: Satoshi Hero
Statystyki wypłat Satoshi Hero
Kilka naszych wypłat, łącznie 0,03 BTC z SatoshiHero.com

Również Satoshi Hero umożliwia zwiększenie zarobków poprzez program poleceń – wystarczy zaprosić znajomych, a uzyskasz 50% z “zarobionych” przez nich bitcoinów. A więc do roboty!

Faucet Cointiply.com (➡️ TUTAJ)

Zdj.: Cointiply
Oferta Cointiply
Strona Cointiply

Kranik Cointiply.com jest bardzo podobny do usług wspomnianych powyżej. Co tu dużo mówić – nie ma tutaj za dużo do wymyślania. Również Cointiply oferuje kilka opcji uzyskania kryptowalut za darmo. Jednak w tym przypadku nie zbiera się kryptowalut jako takich, ale “coiny” serwisu, przy czym 10 000 coinów to 1 USD.

Obejmują one na przykład bonus za rejestrację, tradycyjny kran (możliwość obracania dwa razy dziennie co 12 godzin), wyświetlanie reklam za 5-10 coinów lub spełnianie zadań, takich jak instalowanie aplikacji itp. Minimalna kwota do wypłaty wynosi 50 000 coinów (5 dolarów), przy czym pieniądze mogą zostać wypłacone w postaci bitcoinów, litecoinów, dogecoinów i innych kryptowalut.

Ponadto – podobnie jak w przypadku FreeBitco.in – można trochę poryzykować i pomnażać swoje coiny w najróżniejszych grach. Jest też opcja zwiększenia swoich zarobków poprzez zaproszenie znajomych, która wiąże się z bonusem nawet do 50% z zarobionych przez nich darmowych kryptowalut.

Zdj.: Cointiply
Cointiply wypłaty
Nasze wypłaty, razem 0,025 BTC z Cointiply

Sposób 2 – Gry internetowe

Choć może się to wydawać niewiarygodne, prawdą jest, że jednym ze sposobów na darmowe kryptowaluty jest również granie w gry on-line. Nagradzanie zwykle działa na podobnych zasadach jak w przypadku kranów bitcoinowych, ponieważ celem nagrody jest przede wszystkim zachęcenie użytkowników do kontynuowania grania, a raczej oglądania reklam lub zakupu nowego “sprzętu” w świecie gry.

Istnieje szeroka gama gier do wyboru, więc prawie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Co więcej, wydaje się, że mamy tutaj sytuację korzystną dla obu stron – umieszczanie reklam w środowisku gier online wydaje się świetnym sposobem promocji i jest szeroko stosowane.

Ponadto, jeśli jako gracz nie masz nic przeciwko częstemu oglądaniu reklam, możesz cieszyć się grą i nadal być za to nagradzany. Jeśli masz dużo wolnego czasu i lubisz grać w gry, niewielkie nagrody mogą się z czasem zsumować, aby w końcu wzrosnąć do całkiem niezłej sumki.

Gra Rollercoin

Rollercoin oferuje wygraneRollercoin to gra on-line, w której wcielasz się w górnika wydobywającego kryptowaluty. W kilku różnych mini-grach zbierasz punkty, aby ulepszyć swój sprzęt górniczy.

Zarejestruj się za pomocą poniższego przycisku i zdobądź 1000 satoshi za darmo!

Co 5 minut Twój sprzęt pozwala Ci wykopać kolejny blok, a ty automatycznie – na przykład podczas snu – stopniowo gromadzisz satoshi. Ponadto, możesz wybrać, czy chcesz kopać Bitcoin, Ethereum, Solanę, BNB, Dogecoin czy inne kryptowaluty.

Minimalna kwota do wypłaty kryptowalut na portfel wynosi 10 000 satoshi – 0,0001 BTC.

Zdj.: Rollercoin
Rollercoin - gra z wypłatami
Kilka wypłat z gry Rollercoin. To naprawdę działa!

Gra Rollercoin wcale nie jest jakimś starym, niedziałającym systemem. Jej twórcy wciąż nad nią pracują, a gra regularnie przechodzi duże aktualizacje i zmiany, aby zapewnić użytkownikom nową rozrywkę. Naszym zdaniem jest to zdecydowanie najlepszy sposób opisany w tym artykule. Zapraszamy!

Zarejestruj się w RollerCoin za pomocą tego przycisku i otrzymaj 1000 satoshi za darmo!

Gra Drugwars

gra DrugwarsDrugwars to gra on-line zbudowana na blockchainie Steem. Obecnie umożliwia zarabianie DWD (DrugWarsDollar), które gracz zdobywa poprzez wykonywanie zadań, bitwy z innymi graczami lub w ramach loterii.

Tokeny DWD można kupować i sprzedawać bezpośrednio na giełdzie w grze.

Obecnie 1. miejsce w rankingu całej gry zajmuje zespół z Czech o nazwie CZE – CESKY. Dołącz do nich!

Gra Steem Monsters

Zdj.: Steem Monsters

gra Steem Monsters

Jeżeli należysz do grona miłośników gier karcianych i światów fantasy, to dzięki łańcuchowi bloków Steem możesz również wypróbować grę Steem Monsters.

W tej grze kupujesz, zbierasz i sprzedajesz karty z goblinami, smokami i innymi potworami, które możesz następnie wykorzystać do walki z innymi graczami.

Rozgrywka w Steem Monsters jest naprawdę interesująca, a oprawa graficzna idealnie nawiązuje do tematyki tego popularnego tytułu. Trzeba przyznać, że w przypadku Steem Monsters ich twórcy naprawdę się postarali!

Sposób 3 – Inwestycje i hazard

Serwisy oferujące hazard, gdzie nagrodą są kryptowaluty, są zwykle tak samo wiarygodne jak ich odpowiedniki z walutami fiducjarnymi. Często są one przepełnione reklamami i złośliwym oprogramowaniem, co ostatecznie może spowodować utratę “zarobionych” bitcoinów. Niemniej jednak, teoretycznie stanowią one sposób na zdobycie BTC za darmo.

Należy jednak zachować szczególną czujność, aby samemu nie stracić pieniędzy i nie dać się nabrać oszustom. Witryny i projekty oferujące niezwykle wysokie nagrody, a zarazem wymagające określonej płatności z góry, są prawie zawsze oszustwem i tylko czekają, aż łatwowierni nabiorą się na kuszącą ofertę. Patrz na przykład projekty Bitconnect lub Arbolet.

My wypróbowaliśmy następujące:

Bustabit (TUTAJ)

Zdj.: bustabit.com

Gra losowa Bustabit

W miarę popularna strona Bustabit oferuje możliwość kilkukrotnego pomnożenia swoich bitcoinów. Najpierw jednak musisz otworzyć konto, na które wpłacisz swoje bitcoiny.

Następnie można już przystąpić do gry. Gra podzielona jest na trwające około 10 sekund rundy. Przed każdą rundą można postawić określoną liczbę bitcoinów (bitów).

Podczas rundy mnożnik (duża liczba po lewej stronie) rośnie, a gdy osiągnie wysoki poziom, wystarczy nacisnąć przycisk, a liczba postawionych przez Ciebie bitcoinów zostanie pomnożona właśnie przez wartość mnożnika. Liczba ta (mnożnik) waha się od 0× do 20 000×. Najwyższa wartość mnożnika, jaką widzieliśmy, wynosiła 7 000×!

Ale uwaga! Jeśli nie naciśniesz przycisku wystarczająco szybko, aby wyjść z gry, stracisz cały zakład. Graj więc mądrze i tylko z małymi kwotami!

Inwestycja w Bustabit

Zdj.: bustabit.com

Wypłaty z systemu bustabit

Oprócz hazardu i możliwości obstawiania swoich coinów, Bustabit oferuje również inwestowanie! Aby Bustabit mógł wypłacać środki klientom, którzy grają i wygrywają, potrzebuje określonego bankrolla, z którego będzie mógł czerpać pieniądze na ten cel.

Wpłacając własne bitcoiny do tego bankrolla, wspierasz cały system i pozwalasz na wyższe wygrane dla graczy.

Oczywiście za dostarczanie swoich monet zostaniesz wynagrodzony częścią bitcoinów, które gracze tam tracą. Tak zwana house edge, czyli przewaga statystyczna, wynosi 0,5% – tak więc w dłuższej perspektywie, z punktu widzenia statystyki, inwestorzy zarobią pół procenta na każdej rundzie. Z naszego doświadczenia wynika, że inwestując w bankroll na Bustabit można zarobić około 2-3% miesięcznie.

Oczywiście inwestycja ta nie jest wolna od ryzyka – jeśli ktoś w ciągu jednego dnia wygrałby np. 1000 bitcoinów, część depozytu inwestora zostałaby przeznaczona na wypłatę wygranej. A jeśli strona zbankrutuje, to koniec z Twoimi bitcoinami.

Jak działa ta inwestycja?

Jak działa bankroll? (Po angielsku)

The bankroll is the pool of money that the house uses to pay out winners that bet on the bustabit multiplier.

The max profit that players can win from a round of the game is determined by the size of the bankroll. The larger the bankroll, the more players can win.

  • Each player can only win 1% of the bankroll in a single round. It’s possible to win more in total across multiple rounds, of course!
  • Similarly, all players combined can only win 1.5% of the bankroll in a single round.

Players can bet on the house (i.e. become bankrollers), and their bet is added to the bankroll such that they win when the house wins and they lose when the house loses.

Having both players and bankrollers (aka house bettors) is important for a healthy bustabit. As bankrolls grow the bankroll base, higher profits will be allowed and bigger gamblers will be attracted to the game.

If you wish to contribute, word of mouth is the most effective way to attract more players and bankrollers. Please recommend the game to your friends.

More information can be found here.

EtherCrash.io (TUTAJ)

Zdj.: ethercrash.io
Ethercrash gra
Gra EtherCrash

Stosunkowo popularna strona EtherCrash.io, alternatywa dla pionierskiej strony Bustabit, oferuje opcję pomnażania ethereum. Najpierw jednak należy zarejestrować konto, aby zdeponować ETH i poczekać na około 13 potwierdzeń transakcji.

Następnie można już przystąpić do gry. Podobnie jak w przypadku Bustabit, gra podzielona jest na trwające około 10 sekund rundy. Przed każdą rundą można postawić określoną liczbę monet ethereum (ethos).

Inwestycja w EtherCrash

Zdj.: ethercrash.io
Inwestowanie w ramach EtherCrash
Nasza inwestycja w EtherCrash

Oprócz możliwości gry w EtherCrash i obstawiania monet w poszczególnych rundach, EtherCrash, podobnie jak Bustabit, pozwala również inwestować (w pulę), co oczywiście wiąże się z dużo mniejszym ryzykiem, ale także z potencjalnymi zyskami.

Aby strona mogła wypłacać wygrane osobom, które grają i wygrywają, potrzebuje określonej puli, z której wygrane będą wypłacane. Wpłacając własne monety ethereum do tego bankrolla, wspierasz cały system i pozwalasz na wyższe wygrane dla graczy.

Oczywiście za dostarczanie swoich monet zostaniesz wynagrodzony częścią kryptowalut, które gracze tam tracą. Przewaga statystyczna (house edge) w przypadku EtherCrash jest ustawiona na około 1%. W dłuższej perspektywie inwestorzy zarabiają więc około 1% wartości każdej gry.

Oczywiście inwestycja ta nie jest wolna od ryzyka – jeśli ktoś w ciągu jednego dnia wygrałby np. 1 000 monet ETH, część depozytu inwestora zostałaby przeznaczona na wypłatę wygranej.

Jak działa ta inwestycja?

Jak działa inwestycja w EtherCrash? (Po angielsku)

The bankroll is the pool of money that the house uses to pay out winners that bet on the bustabit multiplier.

The max profit that players can win from a round of the game is determined by the size of the bankroll. The larger the bankroll, the more players can win.

  • Each player can only win up to 1 % of the bankroll in a single round. It’s possible to win more in total across multiple rounds, of course!
  • Similarly, all players combined can only win 1.5% of the bankroll in a single round.

Players can bet on the house (i.e. become bankrollers), and their bet is added to the bankroll such that they win when the house wins and they lose when the house loses.

Having both players and bankrollers (aka house bettors) is important for a healthy bustabit. As bankrolls grow the bankroll base, higher profits will be allowed and bigger gamblers will be attracted to the game.

If you wish to contribute, word of mouth is the most effective way to attract more players and bankrollers. Please recommend the game to your friends.

Sposób 4 – Wszelkiego rodzaju programy Learn & Earn

Platformy kryptowalutowe wraz z poszczególnymi protokołami i projektami już od 2018 roku prowadzą tak zwane programy Learn & Earn. W ramach tych programów można przejść przez kilka lekcji, odpowiedzieć na proste pytania wynikające z przeczytanych tekstów i zarobić odrobinę kryptowalut całkowicie za darmo. Poszczególne giełdy mogą nieznacznie zmieniać nazwy marketingowe swoich programów, ale większość działa prawie tak samo. Na przykład, w programie nagród Coinbase Learning Rewards nadal możesz trochę darmowych kryptowalut – nawet w 2023 roku!

Głównym celem tych programów jest prawdopodobnie popularyzacja kryptowalut, a pieniądze, które ludzie otrzymują za darmo, są formą inwestycji w marketing ze strony twórców danych kryptowalut. Tym samym otrzymujemy tak naprawdę kryptowaluty za darmo.

Jeśli chodzi o Coinbase, obecnie można uzyskać za darmo:

Oprócz Coinbase, strona analityczna CoinMarketCap i firma z branży fintech Revolut również oferują swój własny program edukacji, po którego ukończeniu użytkownicy otrzymają darmowe kryptowaluty.

Sposób 5 – Airdropy

Kolejnym przyjemnym sposobem za uzyskanie darmowych kryptowalut są airdropy. Są one dowodem na to, że zdobycie kryptowalut lub NFT za darmo może być proste. Szczególnie w przypadku airdropów warto śledzić na przykład stronę airdropalert.com, na której można znaleźć informacje nie tylko o airdropach, ale także różne wskazówki i sugestie zarabiania na kryptowalutach i NFT. Oprócz tego na stronie airdropalert.com można znaleźć również aktualności ze świata kryptowalut.

Nowe firmy (zazwyczaj startupy) nieustannie wchodzą na rynek z nowymi możliwościami ich finansowania poprzez ICO czy IEO. Niestety i na nieszczęście, ofert tych jest tak wiele, że nie sposób się w nich zorientować i niemal niemożliwe jest ich przeforsowanie za pomocą marketingu.

Zamiast reklam, które i tak nie dotarłyby do wszystkich użytkowników, firmy te stosują również tzw. airdropy. Airdrop może przybierać trzy formy:

1. rodzaj airdropów – airdropy marketingowe

Pierwszym i najbardziej rozpowszechnionym rodzajem airdropów są airdropy wykorzystywane przez nowe projekty. Tokeny nowego projektu można otrzymać po wykonaniu prostego zadania, najczęściej retweetu, udostępnienia lub polubienia na Facebooku lub X (zwykle chodzi o udostępnienie informacji o ICO), ewentualnie za dołączenie do grupy na Telegramie. Do pewnego stopnia jest to podobne do nagrody za klikanie (za pewnego rodzaju quid pro quo), ale w tym przypadku jest to znacznie bardziej opłacalne.

Ważne jest, aby pamiętać, że większość z tych airdropów nie odnosi sukcesu. Z racji faktu, że nierzadko chodzi o zadania wymagające “tagowania”, liczba użytkowników jest ogromna, a ponadto na tego typu posty łapie się wiele botów internetowych. W większości przypadków użytkownik skończy z wieloma bezwartościowymi tokenami w portfelu, ale od czasu do czasu pojawia się projekt, który się przyjmie i zyska na wartości. Przykładowo, na airdropie Cope, tokenie w sieci Solany, można było zarobić tysiące dolarów.

2. rodzaj airdropów – Hard Fork

Jeśli poruszasz się w świecie kryptowalut już od jakiegoś czasu, z pewnością pamiętasz fork Bitcoina i Bitcoin Cash. Mówiąc najprościej – istniejący blockchain został skopiowany i jeśli miałeś w tym momencie 1 BTC, otrzymałeś również 1 BCH… za darmo!

Było tak nie tylko w przypadku całych bitcoinów, ale także ich ułamków (satoshi). Dla nas ważnym faktem jest to, że w rezultacie hard fork otrzymasz kryptowalutę za darmo. Należy jednak być na bieżąco z informacjami o nadchodzących hard forkach i być w posiadaniu kryptowaluty w chwili, gdy takie zdarzenie będzie miało miejsce.

3. rodzaj airdropów – z góry zapowiedziane airdropy istniejących projektów

Airdropy te są zwykle organizowane przez istniejące projekty z okazji aktualizacji lub w celach marketingu. Ponieważ są one zapowiedziane z góry, mają również ustalone warunki. Może to być na przykład wymagana liczba tokenów danej kryptowaluty w portfelu lub pewna minimalna aktywność na platformie projektu – np. zamknięcie określonej liczby transakcji, uiszczenie minimalnej kwoty opłat za dokonane transakcje itp.

Przykładem trzeciego typu airdropu jest Gro Protocol. Do airdropu tokenów GRO zakwalifikowali się użytkownicy, którzy wzięli udział w ich przedsprzedaży i staną się dostawcami płynności na samym protokole.

Ten rodzaj airdropu jest generalnie bardziej opłacalny niż te opisane powyżej, ponieważ jest dostępny dla węższego grona użytkowników. Z drugiej strony, cała sprawa zwykle wymaga więcej wysiłku i początkowych inwestycji – jeśli chodzi o tokeny GRO, mowa na przykład wspomnianej wcześniej przedsprzedaży lub późniejszym liquidity mining, do którego wymagany jest pewien kapitał.

4. rodzaj airdropów – retrospektywne airdropy istniejących projektów

Ostatnim i jednocześnie najbardziej dochodowym rodzajem airdropów są airdropy retrospektywne. Są one najczęściej spotykane w przypadku znanych i długotrwałych projektów, które decydują się nagradzać swoich lojalnych użytkowników. Zwykle chodzi o różne platformy, na których można handlować lub prowadzić yield farming.

Ponieważ platformy te istnieją już od jakiegoś czasu i generują stabilne przychody, mogą sobie pozwolić na przeznaczenie na airdropy większej liczby tokenów, w rezultacie czego airdropy te są zazwyczaj najbardziej dochodowe. Jednocześnie są one dostępne dla najwęższego grona użytkowników – zwykle chodzi o długoterminowych klientów, którzy przyczynili się do początkowego wzrostu. Kolejnym dużym plusem jest to, że ci użytkownicy korzystali z platformy przez długi czas, nie spodziewając się nagrody w postaci airdropu, a zatem jest mało prawdopodobne, aby pozbyli się zarobionych monet.

Przykładem tego typu airdropów jest airdrop OP, tokenu platformy skalowania L2 Optimism.

Sposób 6 – GameFi, Play to Earn i Move to Earn

Niniejszy sposób jest luźno powiązany z sposobem nr 2 – grami internetowymi, ale z tą różnicą, że nie otrzymujesz nagród za grę od scentralizowanej firmy (autora gry). Tutaj zarabiasz bezpośrednio na blockchainie.

Play to Earn, a wraz z nim całe GameFi, to zupełnie nowa branża kryptowalut zasadniczo zmieniająca tradycyjne podejście do gier komputerowych. Jest ono powszechnie określane jako Pay to Play, co oznacza, że aby zagrać w popularną grę komputerową (na przykład Wiedźmina), musisz ją kupić. Jednak grając w grę, nie otrzymujesz żadnych nagród.

Gry wykorzystujące koncepcję Play to Earn działają w odwrotny sposób. Grając w te gry, możesz faktycznie zarobić trochę kryptowalut i sprawić, że czas spędzony na zabawie będzie opłacalny. Często nie jest też wymagana początkowa inwestycja, ale poniższe przykłady pokażą, że nie zawsze tak jest.

Do najbardziej popularnych gier opartych na koncepcji Play to Earn należą m.in. Decentraland, Axie Infinity, The Sandbox lub Illuvium. Ponadto, kategoria ta obejmuje również inne kierunki zainspirowane właśnie Pay to Earn. Najbardziej znanym jest prawdopodobnie Move to Earn, czyli możliwość zarabiania pieniędzy na zdrowych ćwiczeniach na świeżym powietrzu. Pionierami w branży Move to Earn są projekty STEPN i Sweatcoin.

Gra Decentraland

Zdj.: Decentraland
Świat gry Decentraland
Świat Decentraland

Decentraland to gra typu Play to Earn wykorzystująca tokeny MANA. Rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości, ale można ją również uruchomić na komputerze lub telefonie komórkowym. Podstawową mechaniką Decentraland, wraz z tokenami MANA, są wirtualne LANDY, które można kupić, a następnie robić na nich absolutnie wszystko!

Decentraland działa jak nowy świat z szeroką gamą możliwości. Na posiadanych przez użytkownika parcelach LAND można prowadzić biznes, tworzyć nowe minigry lub zbudować np. sklepy, kasyna czy galerie. W świecie Decentraland można również znaleźć zatrudnienie, otrzymując wynagrodzenie w tokenach MANA. Grając w różne minigry, możesz zdobywać nowe NFT w formie nagród.

Może to obejmować odzież, którą można następnie sprzedać na rynku wtórnym, osiągając w ten sposób zysk. Przykładem jest zielona czapka Mikołaja, którą w chwili pisania tego tekstu można kupić za 100 MANA na rynku wtórnym bezpośrednio w Decentralandzie.

Zdj.: market.decentraland.org
przedmiot w Decentralandzie
Zielona czapka na rynku w Decentralandzie

Jak widać, Decentraland oferuje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy. Odwiedź Decentraland i wypróbuj je! Pamiętaj jednak, że aby w pełni korzystać z opcji oferowanych przez ten świat, musisz kupić jakieś tokeny MANA lub LAND. Tokeny MANA można kupić na wszystkich znanych giełdach, na przykład Binance, KuCoin lub Coinbase. Z kolei tokeny LAND można nabyć na wszelkiego rodzaju rynkach NFT, takich jak OpenSea.

Zdj.: medium.com
zarobek w grze Decentraland
Zarabiaj w Decentralandzie np. za pośrednictwem sprzedaży działek LAND lub ubrań

Gra Axie Infinity

Zdj.: Axie Infinity
rozgrywka w Axie Infinity
Zrzut ekranu z gry Axie Infinity

Axie Infinity to rozbudowany ekosystem, w którym gracze hodują i zbierają potwory (axies) i walczą ze sobą na arenach, współtworząc wirtualny świat Ta gra blockchainowa jest oparta na tokenie Axie Infinity Shards (AXS).

Twórcy tej gry zainspirowali się znaną na całym świecie grą Pokémon i spotkali się podczas grania w jedną z najbardziej znanych gier opartych na blockchainie – CryptoKitties.

Gra Axie Infinity jest bardzo popularna – w chwili pisania tego tekstu (wrzesień 2022 r.) średnia miesięczna baza aktywnych graczy wynosi prawie trzy czwarte miliona. Dla porównania, w szczycie hossy na początku 2022 r. liczba ta była prawie czterokrotnie wyższa.

Zdj.: activeplayers.io
Popularność Axie Infinity
Ilu graczy gra w Axie Infinity miesięcznie?

Token AXS działa jako governance token dla całej platformy, dając użytkownikom możliwość wpływania na jej przyszły rozwój. Oprócz niego ważnym dla Axie Infinity tokenem jest również Smooth Love Potion (SLP), który ma bezpośrednie zastosowanie w grze. Gracze zdobywają tokeny SLP za wykonywanie zadań i mogą ich używać do rozmnażania swoich potworów.

Potwory zwane axies mogą być wykorzystywane przez użytkowników do wykonywania zadań lub walki na arenach. Każdy potwór jest reprezentowany jako NFT standardu ERC-721, ma 4 unikalne atrybuty (życie, szybkość, morale i doświadczenie), pochodzi z 9 możliwych klas i ma łącznie 6 zmiennych części ciała. W zależności od tego, jak wszystkie cechy są połączone, każdy potwór jest inaczej rzadki i odpowiednio wyceniony.

Podobnie jak Decentraland, Axie Infinity posiada własny rynek wtórny, na którym można kupić lub sprzedać potwory. Wraz z potworami można tam znaleźć również ziemię (np. działki w lesie lub na pustyni), przedmioty (np. przekąski, magiczne grzyby, rozbity wazon, fajerwerki, a nawet ptasie gniazdo), z których każdy ma swoje własne zastosowanie, oraz wszelkiego rodzaju amulety i runy.

Zdj.: axieinfinity.com
Potwór nr 11441249 w Axie Infinity
Potwór nr 11441249, którego cena na rynku wtórnym wynosi niespełna 7 ETH, czyli ponad 12 000 dolarów

Każdy przedmiot lub potwór ma swoją cenę. Zarówno w przypadku potworów, jak i samych przedmiotów, wartość zależy od rzadkości. Na przykład, w chwili pisania tego tekstu ptasie gniazdo można kupić za 44 dolarów, ale różne potwory można kupić już za 5 dolarów. Jednak niektóre bardzo rzadkie potwory, takie jak potwór #11441249 na zdjęciu powyżej, są znacznie droższe.

W Axie Infinity można zarabiać pieniądze na różne sposoby. Najprostszym sposobem jest sprzedaż zarobionych tokenów SLP na różnych zdecentralizowanych giełdach, ale największe kwoty można zarobić poprzez stopniowe tworzenie rzadkich potworów lub zdobywając rzadkie przedmioty i runy, które można spieniężyć na rynku wtórnym (podobnie jak potwory). Na wstępie należy jednak kupić co najmniej 3 potwory, ale to nic trudnego, ponieważ najtańsze można kupić już za kilka dolarów.

Notatka

Uwaga: Aby zacząć grać w Axie Infinity, musisz utworzyć portfel na Roninie, dedykowanym łańcuchu bocznym Ethereum dla gry Axie Infinity, który został stworzony przez twórcę gry – Sky Mavisa. W 2022 roku Ronin padł ofiarą największego ataku hakerów w historii DeFi, w którym skradziono kryptowaluty o łącznej wartości ponad 600 milionów dolarów. To poważny uszczerbek na reputacji, którego Sky Mavis nie pozbędzie się do końca życia – pamiętaj więc, że w Axie Infinity grasz na własne ryzyko i nie polegaj zbytnio na bezpieczeństwie jego infrastruktury.

Projekt STEPN

Zdj.: STEPN.com
gra typu move to earn
Oto jak wygląda środowisko aplikacji podczas biegania

Nie lubisz gier komputerowych i wolisz spędzać czas na świeżym powietrzu? W takim razie mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Koncepcja Play to Earn, najlepiej reprezentowana przez gry takie jak Decentraland i Axie Infinity, przyjęła się tak dobrze, że zaczęły pojawiać się jej alternatywy – opcje pozwalające zarabiać na naprawdę ciekawych rzeczach, w tym na ruchu. Jednym z takich projektów jest nowa koncepcja Move to Earn, która pozwala zarabiać podobne kwoty za chodzenie lub bieganie, jak inne projekty za siedzenie przy komputerze i granie w gry.

STEPN to jeden z wiodących projektów, które zapoczątkowały koncepcję Move to Earn. Działa jako aplikacja na telefon i jest dostępny zarówno na iOS, jak i Androida. Wystarczy mieć aplikację włączoną podczas ruchu na świeżym powietrzu, aby mogła śledzić Twój ruch i mierzyć przebytą odległość. Aplikacja jest w miarę zaawansowana – mierzy również prędkość, jakość sygnału GPS, sprawdza, czy nie biegniesz zbyt szybko, co może uznać za oszukiwanie (np. podczas jazdy samochodem lub na rowerze) i pokazuje Ci, ile nagród możesz zdobyć.

Niemniej jednak, aby zacząć biegać, należy dokonać początkowej inwestycji. A mianowicie zakupu Twoich nowych sneakersów. Sneakersów, czyli Twojego biletu NFT do świata STEPN, istnieje kilka rodzajów. Za każde z nich otrzymasz inną liczbę nagród, a cena będzie się odpowiednio różnić. Ale jest pewien haczyk! Aby otrzymać nagrody, musisz utrzymywać odpowiednią prędkość.

Zdj.: STEPN.com
różne obuwie w Stepn
Sneakersy STEPN

Jeśli więc kupisz model Runner, powinieneś zawsze biegać z prędkością co najmniej 8 km/h, w przeciwnym razie nie otrzymasz żadnych nagród. Za swoją aktywność fizyczną otrzymasz nagrodę w Green Satoshi Tokens (GST), które można następnie sprzedać. A jeśli jesteś naprawdę wytrwałym biegaczem, możesz użyć tych tokenów, aby podnieść poziom swoich sneakersów. Jeśli uda Ci się osiągnąć ostatni, 30. poziom, będziesz otrzymywać nagrody w bardziej wartościowych tokenach GMT.

Cena tokena GST odpowiada jego wysoce inflacyjnemu charakterowi. Bardziej interesujące zarobki można osiągnąć raczej za pośrednictwem tokena GMT, lecz aby inwestycja była opłacalna, zalecamy wziąć się w garść i regularnie wychodzić z domu. W chwili pisania tego tekstu najtańsze wirtualne sneakersy można kupić za około 350 złotych.

Projekt Sweatcoin

Zdj.: Sweatcoin
Bonusy w Sweatcoin
Portfel w aplikacji Sweatcoin

STEPN to tylko jeden z kilku projektów reprezentujących koncepcję Move to Earn. W rzeczywistości wiele projektów próbowało to zrobić już dużo wcześniej. Najbardziej znanym z nich jest prawdopodobnie Sweatcoin, który jest z nami już od 2015 roku!

Podobnie jak STEPN, Sweatcoin nagradza użytkowników za chodzenie lub bieganie bezpośrednio w aplikacji za pomocą swoich tokenów SWC. Jest jednak jedna zasadnicza różnica – nie są to tokeny w sensie kryptowalutowym, ponieważ SWC nie mają żadnego blockchaina i istnieją tylko w aplikacji.

Ponadto, w przeciwieństwie do projektu STEPN, Sweatcoin pozwala zarabiać bez wstępnej inwestycji. Zamiast wirtualnych sneakersów, Sweatcoin wykorzystuje system kont klientów oparty na subskrypcji. Ilość tokenów SWC, które możesz codziennie zarobić, zależy od poziomu Twojego konta. Podstawowy poziom, który jest bezpłatny, pozwala zarobić 5 SWC dziennie, co odpowiada mniej więcej 4 kilometrom marszu. Wszystko, co przejdziesz ponad ten limit, nie zostanie już wliczone do Twojej nagrody. Jeśli jednak zapłacisz najdroższą subskrypcję, która kosztuje tylko 1,5 dolara miesięcznie, możesz uzyskać dziesięciokrotnie więcej kilometrów dziennie.

Tokeny SWC można wymieniać bezpośrednio w aplikacji na różne kody rabatowe, audiobooki, wersje próbne różnych aplikacji lub inne towary. A jeśli masz naprawdę dużo tokenów SWC, możesz również skorzystać z niektórych ofert specjalnych, takich jak nowy iPhone za 20 000 SWC!

Sposób 7 – Skorzystaj z promocji marketingowych giełd i kantorów

Na rynku kryptowalut można się spotkać z kantorami, giełdami i innymi narzędziami, przy czym wszystkie one chcą tego samego: jak największej liczby klientów. Dlatego, aby przyciągnąć nowych klientów, podmioty te oferują im promocje marketingowe w postaci pieniędzy lub darmowych kryptowalut.

Bardzo prostym sposobem na wykorzystanie tych promocji na swoją korzyść jest przejrzenie wszystkich aktualnych promocji, wybranie firmy, która oferuje interesującą nagrodę, otwarcie konta i kontynuowanie zgodnie z warunkami promocji. Tego rodzaju działanie generuje darmowe bitcoiny za rejestrację. 

W chwili pisania tego tekstu tego typu promocje marketingowe były w ofertach kilku firm. Można było uzyskać na przykład:

  • 10 € od Kriptomatu przy zakupie powyżej 100 €
Lista zawiera również aktualne promocje marketingowe z kryptowalutami lub darmowymi pieniędzmi. Szczegółowe informacje i instrukcje można znaleźć w poszczególnych recenzjach.

Uwaga na następujące oszustwa!

To chyba oczywiste, że każdy chciałby otrzymać kryptowaluty za darmo – a niektórzy oszuści bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę. Poniżej przedstawiamy niektóre z oszukańczych projektów, które wypróbowaliśmy.

Czy Ty również padłeś ofiarą oszustwa w świecie kryptowalut?

Podziel się swoimi doświadczeniami z nami i innymi czytelnikami w komentarzach poniżej!

Oszustwo – LTCminer.us oraz LTCminer.io

Zdj.: LTCminer
LTCminer
Strona LTCminer

Strony ltcminer.us i ltcminer.io obiecują, że za darmo pozwolą Ci wydobywać litecoiny na swoich maszynach. Wszystko, co musisz zrobić, to podać adres swojego portfela, a gdy wykopiesz wystarczającą ilość LTC, wyślą Ci je.

I rzeczywiście, gdy tylko wprowadzisz adres, zobaczysz, jak litecoiny powoli napływają na Twoje konto.

Minimalna wypłata wynosi 0,01 LTC, więc będziesz musiał trochę poczekać.

Niestety, zgromadzenie takiej kwoty zajmuje kilka dni, co zauważysz dość szybko, ponieważ LTC ładują się z prędkością około 0,000001 monety na minutę. Strona oferuje jednak przyspieszenie wydobycia – wystarczy zapłacić od 1 do 15 LTC, a kopanie stanie się wielokrotnie szybsze.

Ale uwaga! Po dokonaniu płatności kopanie rzeczywiście stanie się szybsze, ale Ty nigdy nie otrzymasz swoich litecoinów! Wypróbowaliśmy tylko darmową wersję i czekaliśmy mniej więcej 2 tygodnie. Zgromadziliśmy wystarczającą ilość litecoinów do wypłaty i zażądaliśmy jej.

Adres portfela, którego użyliśmy do wypłaty to: 3DYercypTdiEPdabjnRrd1QiPMwcrEuKah.

Sam zobacz (np. tutaj), że nigdy niczego nie otrzymaliśmy. Prowadzi nas to do wniosku, że strona jest oszustwem, a wszystkie “dowody wypłat”, które można znaleźć na stronie, są również fałszywe. W związku z tym zdecydowanie nie polecamy tej strony.

Kraniki nie zrobią z Ciebie milionera, ale gry Play to Earn mogą okazać się ciekawym źródłem dodatkowego dochodu!

Zarabianie darmowych kryptowalut za pośrednictwem faucetów lub programów poleceń nie należy uważać za szybką drogę do milionów, ani nie jest to najbardziej opłacalny sposób na zainwestowanie własnego czasu. Jeśli chodzi o zarabianie w Internecie, wiedz, że istnieje wiele innych, bardziej opłacalnych opcji. Kilka z nich wymieniliśmy w naszym artykule Jak zarabiać pieniądze w Internecie.

Spośród wymienionych powyżej “oldschoolowych” sposobów, za najlepsze uważamy programy poleceń w faucetach oraz programy partnerskie, ale do nich potrzebne są inne osoby, które można zdobyć w mediach społecznościowych lub za pośrednictwem własnej strony internetowej.

Jednak w przypadku gier Play to Earn na blockchainach, takich jak Decentraland, Axie Infinity lub The Sandbox, można już uzyskać większe kwoty.

Niektóre potwory axies lub terytoria w Sandboxie sprzedają się nawet za dziesiątki tysięcy złotych!

Podobne kwoty można również zebrać poprzez niektóre airdropy, zwłaszcza te retrospektywne z bardzo znanymi firmami lub platformami. Jest to również argument przemawiający za korzystaniem z tych platform – jeśli wypróbowałeś jakąś z nich i masz do niej zaufanie, możliwe, że w przyszłości nagrodzi Cię jako lojalnego klienta poprzez airdrop!

Czy udało Ci się zdobyć jakieś darmowe kryptowaluty lub masz doświadczenie ze wspomnianymi grami Play to Earn? Daj nam znać w komentarzach poniżej! ⤵️

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.