Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Jak zdobyć darmowe bitcoiny? Znamy 6 działających sposobów! [Poradnik na 2024 rok]

Opublikowano:
Jak zdobyć darmowe bitcoiny? Znamy 6 działających sposobów! [Poradnik na 2024 rok]

O ile tytuł artykułu wzbudził w Tobie zarówno nieufność, jak i ciekawość, spełnił on swój cel. To całkiem logiczne – gdy coś jest oferowane “za darmo”, często automatycznie wzbudza to podejrzliwą reakcję. Ale to naprawdę nie żart. W tym artykule przedstawiamy kilka legalnych i sprawdzonych sposobów na uzyskanie bitcoinów za darmo.

Nie możemy obiecać, że poniższe metody z dnia na dzień pomogą Ci zbudować stały dochód i pozwolą Ci rzucić pracę i podróżować po świecie. Niemniej jednak, przy odrobinie wprawy można za ich pośrednictwem stworzyć ciekawe źródło dochodu. Jeśli jesteś nowy w świecie kryptowalut, to koniecznie zapoznaj się również z naszym pełnym profilem BTC, aby dowiedzieć się wszystkiego, co najważniejsze o tej kryptowalucie.

Poniżej znajdziesz konkretne sposoby na zdobycie bitcoinów za darmo. A więc do dzieła!

SZYBKIE PODSUMOWANIE: JAK ZDOBYĆ DARMOWE BITCOINY?

Nawet w dzisiejszych czasach nadal istnieje kilka sposobów na zdobycie przynajmniej niewielkiej ilości BTC bez konieczności płacenia czegokolwiek.

 

Opcje te obejmują m.in. klikanie w reklamy na faucetach/kranikach bitcoinowych, z których najbardziej znaną jest strona Freebitco.in. Kolejnym sposobem jest cashback (= nagrody za zakup), jak również granie w gry (np. Rollercoin) lub otrzymywanie nagród za przyciąganie nowych klientów i użytkowników do giełd i kantorów w ramach programów poleceń i marketingu partnerskiego. Za przyprowadzenie znajomego do serwisu – o ile następnie wpłaci on przynajmniej trochę środków na konto – praktycznie każda giełda lub kantor oferuje od 10 do 20 dolarów w kryptowalutach. Niektóre z nich wynagradzają swoich klientów nawet procentem od opłat w zależności od wolumenu transakcji znajomego.

 

Metody wymienione w poniższym artykule są całkowicie bezpieczne i w pełni zgodne z prawem. Należy jednak pamiętać, że większość witryn oferujących darmowe kryptowaluty jest oszukańcza i stoją za nimi hakerzy, którzy chcą przejąć konto bankowe lub portfel kryptowalut użytkownika. Uważaj na to!

Treść artykułu o darmowych bitcoinach

Sposób 1 – Klikanie w reklamy (faucety/kraniki bitcoinowe)

Pierwsze faucety bitcoinowe zaczęły pojawiać się już w 2011 roku. Często jednak chodziło o oszustwa – właściciele witryn zachęcali użytkowników do odwiedzenia ich strony w celu uzyskania darmowych bitcoinów. W rzeczywistości jednak użytkownicy serwisów, którzy sumiennie klikali w reklamy i zarabiali drobne, nierzadko w końcu nie otrzymywali nic.

Dlatego też zadaliśmy sobie trud, aby znaleźć naprawdę działające strony, które umożliwiają wypłatę bitcoinów od określonej kwoty, i to nawet w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku. Kraniki opisane poniżej zostały przez nas przetestowane i naprawdę działają.

Faucet FreeBitco.in (➡️ TUTAJ)

Zdj.: freebitco.in
Strona przyznająca ułamki BTC
Strona FreeBitco.in

Założona już w 2013 roku witryna FreeBitco.in może na pierwszy rzut oka wydawać się prosta, ale w rzeczywistości oferuje wiele funkcji, które użytkownicy mogą wykorzystać na swoją korzyść. Strona ta wymaga założenia konta za pośrednictwem adresu e-mail i adresu portfela bitcoin.

Następnie raz na 60 minut można wylosować losową liczbę (z przedziału od 0 do 10 000). W zależności od tego, jaki numer wylosuje, użytkownik otrzyma w nagrodę darmowe bitcoiny.

Najprawdopodobniej (w 99% przypadków) będzie to oczywiście najniższa możliwa nagroda, czyli ok. 10-20 satoshi. Liczbę zdobytych w ten sposób satoshi można jednak zwiększyć grając w grę multiplikacyjną lub za pośrednictwem tzw. reward points, które mogą zapewnić użytkownikowi nawet do 1000% bonusu.

Minimalna kwota wypłaty kryptowalut do portfela wynosi 30 000 satoshi (0,0003 BTC).

Statystyki odnośnie wygranych w BTC
Nasze statystyki z kilku miesięcy korzystania z serwisu. Wszelkie wypłaty trafiły do portfela szybko i bez najmniejszego problemu.

“Zarobione” w ten sposób bitcoiny można także spróbować pomnożyć lub wziąć z nimi udział we wszelkiego rodzaju grach loteryjnych. W górnym menu dostępnych jest kilka opcji:

  • Przycisk Multiply BTC otwiera grę, w której można ponownie wygenerować losowe liczby i postawić swoje satoshi na to, czy wygenerowana liczba będzie wyższa czy niższa od liczby, którą wybrałeś. Jeśli Twój zakład okaże się udany, Twoje środki zostaną pomnożone.
  • Przycisk Betting daje możliwość obstawiania wyników rzeczywistych wydarzeń. Myślisz, że zgadniesz, kto zostanie następnym prezydentem USA lub kto wygra Bundesligę? Zaryzykuj i zarób na innych użytkownikach, którzy są przeciwnego zdania.
  • Link Win a LAMBO oferuje prostą loterię, w której kupujesz bilety z perspektywą wygrania głównej nagrody w postaci Lamborghini Huracán lub BTC o wartości 200 000 USD, czyli około 830 000 zł. Cena jednego losu wynosi 0,00025 BTC i za każdym razem wygrywa tylko jeden użytkownik. Liczba rozdanych losów wynosi zwykle nieco ponad milion, więc szanse na wygraną są stosunkowo niewielkie.
  • Przycisk Lottery zaś prowadzi do kolejnej loterii, w której wygrywa 10 zwycięzców. Cena jednego losu wynosi zaledwie 1 satoshi (0,00000001 BTC), z czym jednak wiąże się fakt, iż w grze jest zwykle ponad 200 milionów losów. Zwycięzcy podzielą się o około 0,5-1 BTC, w zależności od całkowitej liczby losów. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zdobyć darmowe losy na tę loterię, grając w Multiply BTC.
  • Opcja Earn BTC daje użytkownikom możliwość pomnożenia swoich bitcoinów bez ryzyka. Wystarczy wpłacić BTC na swoje konto Freebitco.in, a będą one codziennie zyskiwać na wartości według rocznej stopy procentowej wynoszącej około 4-5%, czyli około 0,01% dziennie. Ta metoda pomnażania bitcoinów jest całkowicie wolna od ryzyka, z wyjątkiem tego, że Twoje bitcoiny będą przechowywane w scentralizowanej witrynie i nie będziesz mieć ich w bezpiecznym środowisku własnego portfela kryptowalut. Czy warto? Pozostawimy to do Twojej oceny.

FreeBitco.in oferuje również program poleceń, w którym otrzymujesz częściowe nagrody od wyników poleconych przez Ciebie użytkowników, co stanowi kolejny sposób na zarabianie pieniędzy na tej stronie. Jeśli masz własną stronę internetową lub wielu znajomych w mediach społecznościowych, możesz wykorzystać faucet FreeBitco.in jako sposób, jak na nich zarobić.

Faucet Cointiply.com (➡️ TUTAJ)

Zdj.: Cointiply
Portal Cointiply
Strona Cointiply

Kranik Cointiply.com jest bardzo podobny do usług wspomnianych powyżej. Co tu dużo mówić – nie ma tutaj za dużo do wymyślania. Również Cointiply oferuje kilka opcji uzyskania kryptowalut za darmo. Jednak w tym przypadku nie zbiera się kryptowalut jako takich, ale “coiny” serwisu, przy czym 10 000 coinów to 1 USD.

Obejmują one na przykład bonus za rejestrację, tradycyjny kran (możliwość obracania dwa razy dziennie co 12 godzin), wyświetlanie reklam za 5-10 coinów lub spełnianie zadań, takich jak instalowanie aplikacji itp. Minimalna kwota do wypłaty wynosi 50 000 coinów (5 dolarów), przy czym pieniądze mogą zostać wypłacone w postaci bitcoinów.

Ponadto – podobnie jak w przypadku FreeBitco.in – można trochę poryzykować i spróbować pomnożyć swoje coiny w najróżniejszych grach. Jest też opcja zwiększenia swoich zarobków poprzez zaproszenie znajomych, co wiąże się z bonusem nawet do 50% z zarobionych przez nich darmowych kryptowalut. Tak czy inaczej, działalność tego rodzaju serwisów można sprowadzić do tego, że pośrednio generują one kryptowaluty za darmo.

Zdj.: Cointiply
Portal Cointiply
Nasze wypłaty, razem 0,025 BTC z Cointiply

Sposób 2 – Nagrody za zakupy (cashback)

Kolejnym sposobem na zdobycie darmowych bitcoinów są nagrody za zakupy w kryptowalutach. Jeśli wolisz płacić kartą kredytową zamiast gotówką, to wiedz, że istnieją usługi, za pośrednictwem których można uzyskać nawet całkiem niezłą sumkę BTC. Nie zawsze są to przy tym darmowe bitcoiny za rejestrację.

Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na uzyskanie cashbacku podczas płacenia kryptowalutami jest korzystanie z kryptowalutowych kart płatniczych.

Cashback to nic innego jak zwrot części zapłaconej kwoty na rachunek klienta. W zależności od używanej platformy, cashback może wynosić nawet do 8%, jednak korzyściom tym często towarzyszą różne limity lub konieczność posiadania kryptowalut o określonej wartości.

Zdj.: crypto.com
karta Crypto.com
Poszczególne poziomy karty Crypto.com Najwyższy poziom zapewnia zwrot gotówki w wysokości do 5% przy każdym zakupie – zarówno on-line, jak i w sklepach stacjonarnych.
Po zarejestrowaniu się za pośrednictwem tego linku i zamówieniu karty z minimalną wpłatą 400 dolarów, otrzymasz 25 dolarów kredytu na swoje konto w Crypto.com.

Większość dostawców kart kryptowalutowych posiada własne tokeny, których używają do wypłaty cashbacku. Zawsze można jednak wymienić te tokeny na BTC i w ten sposób otrzymać darmowe bitcoiny w formie cashbacku za płatności, których i tak byś dokonał.

Sposób 3 – Granie w gry on-line

Jednym z najbardziej interesujących sposobów na uzyskanie darmowych bitcoinów są gry on-line, które zazwyczaj są pełne reklam. Reklamy również generują pieniądze, które operator może wypłacać swoim użytkownikom, więc nie należy ich odrzucać już na wstępie. W niektórych grach trzeba się na wstępie zarejestrować, więc niektórzy dostrzegają tym nic innego jak darmowe bitcoiny za rejestrację.

Nagradzanie zwykle działa na podobnych zasadach jak w przypadku kranów bitcoinowych, ponieważ celem nagrody jest przede wszystkim zachęcenie użytkowników do kontynuowania grania lub oglądania reklam. Niektóre gry pozwalają jednak wydawać coiny na lepszy sprzęt.

Istnieje szeroka gama gier do wyboru, więc prawie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Co więcej, wydaje się, że mamy tutaj sytuację korzystną dla obu stron – umieszczanie reklam w środowisku gier on-line wydaje się być świetnym sposobem promocji i jest szeroko stosowane.

Ponadto, jeśli jako gracz nie masz nic przeciwko częstemu oglądaniu reklam, możesz cieszyć się grą i nadal być za to nagradzany. Jeśli masz dużo wolnego czasu i lubisz grać w gry, niewielkie nagrody mogą się z czasem zsumować, aby w końcu wzrosnąć do całkiem niezłej sumki.

POLECAMY: Gra Rollercoin (TUTAJ)

Zdj.: Rollercoin

Gra Rollercoin

Rollercoin to gra on-line, w której wcielasz się w górnika wydobywającego kryptowaluty. W kilku różnych mini-grach zbierasz punkty, aby ulepszyć swój sprzęt górniczy.

Co 5 minut Twój sprzęt pozwala Ci wykopać kolejny blok, a ty automatycznie – na przykład podczas snu lub grania w gry – stopniowo gromadzisz satoshi. Możesz nawet wybrać, czy chcesz wydobywać darmowe bitcoiny, czy wolisz inną z wielu dostępnych kryptowalut.

Wykopane w ten sposób kryptowaluty można następnie łatwo wypłacić do swojego portfela. To naprawdę działa! Efektem są kryptowaluty za darmo! Poniżej znajdziesz kilka naszych wypłat:

Zdj.: Rollercoin
Rollercoin i wypłata BTC
Kilka wypłat z gry Rollercoin. To naprawdę działa!
Zarejestruj się w RollerCoin za pomocą tego przycisku i otrzymaj 1000 satoshi za darmo!

W tym miejscu należy wspomnieć, że gry zazwyczaj wykorzystują kryptowaluty inne niż bitcoin. Aby dowiedzieć się więcej o grach kryptowalutowych, sprawdź nasz artykuł na ten temat.

Przeczytaj naszą pełną recenzję RollerCoin i zacznij kopać już dziś.

Sposób 4 – Skorzystaj z promocji marketingowych giełd i kantorów

Na rynku kryptowalut można się spotkać z kantorami, giełdami i innymi narzędziami, przy czym wszystkie one chcą tego samego: jak największej liczby klientów. Dlatego, aby przyciągnąć nowych klientów, podmioty te oferują im promocje marketingowe w postaci pieniędzy lub darmowych kryptowalut.

Bardzo prostym sposobem na wykorzystanie tych promocji na swoją korzyść jest przejrzenie wszystkich aktualnych promocji, wybranie firmy, która oferuje interesującą nagrodę, otwarcie konta i kontynuowanie zgodnie z warunkami promocji.

W chwili pisania tego tekstu tego typu promocje marketingowe były w ofertach kilku firm. Można było uzyskać na przykład:

  • 10 € od Kriptomatu przy zakupie powyżej 100 €

Zdobyte w ten sposób pieniądze, choć de facto wypłacane w walutach fiducjarnych, mogą być następnie wykorzystane do zakupu bitcoinów.

Lista zawiera również aktualne promocje marketingowe z kryptowalutami lub darmowymi pieniędzmi. Szczegółowe informacje i instrukcje można znaleźć w poszczególnych recenzjach.

Sposób 5 – Programy partnerskie (afiliacyjne)

Programy partnerskie (referrals) stanowią prawdopodobnie najlepszy sposób na zdobycie darmowych bitcoinów. Podobne programy partnerskie są wykorzystywane w prawie wszystkich branżach internetowych i nie inaczej jest w przypadku kryptowalut.

Na przykład, giełda kryptowalut Coinbase oferuje bardzo interesujący program partnerski (z którego korzystamy również my w Finlio). Różnica między programami partnerskimi kraników a giełd kryptowalut polega na tym, że w przypadku giełd ani Ty, ani ktokolwiek, komu polecisz ich stronę, nie musi oglądać irytujących reklam. Liczy się jego zarejestrowanie się w Coinbase, czyli uzyskujesz darmowe bitcoiny za rejestrację.

Wystarczy wysłać znajomemu link do Coinbase, a gdy kupi on kryptowaluty o wartości co najmniej 100 dolarów (ok. 416 zł), oboje otrzymacie nagrodę w wysokości 10 dolarów – w bitcoinach.

W przypadku Coinbase poleca się sprawdzoną i działającą od dłuższego czasu giełdę. Jeśli jesteś w stanie dotrzeć do szerokiej sieci znajomych, obserwujących lub np. czytelników swojego bloga, możesz budować dochód poprzez różne programy partnerskie.

Na początku trzeba jednak mieć do kogo się zwrócić i uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Jeśli prowadzisz bloga poświęconego inwestowaniu lub kryptowalutom, programy partnerskie są prawdopodobnie najlepszym sposobem na zdobycie darmowych bitcoinów. Świetny referral (program partnerski) oferuje również Binance (otrzymujesz 20% z opłat uiszczonych przez Twoich znajomych) lub BitMEX.

Sposób 6 – Inwestycje, hazard, zakłady

Serwisy oferujące hazard, w których nagrodą są bitcoiny, są zwykle tak samo wiarygodne jak ich odpowiedniki z walutami fiducjarnymi. Często są one zaśmiecone reklamami i złośliwym oprogramowaniem, przy czym jedna przegrana może doprowadzić do utraty wszystkich bitcoinów, jednak mimo to można uznać te witryny za sposób na zdobycie bitcoinów za darmo.

Należy jednak zachować szczególną czujność, aby samemu nie stracić pieniędzy i nie dać się nabrać oszustom. Witryny i projekty (patrz Bitconnect) oferujące niezwykle wysokie nagrody, a zarazem wymagające określonej płatności z góry, są prawie zawsze oszustwem i tylko czekają, aż łatwowierni nabiorą się na kuszącą ofertę.

Niemniej jednak, przetestowaliśmy następujący serwis:

Bustabit (TUTAJ)

Zdj.: bustabit.com

Oferta Bustabit

W miarę popularna strona Bustabit oferuje możliwość kilkukrotnego pomnożenia swoich bitcoinów. Najpierw jednak musisz otworzyć konto, na które wpłacisz swoje bitcoiny.

Następnie można już przystąpić do gry. Gra podzielona jest na rundy, które trwają około 10 sekund. Przed każdą rundą można postawić określoną liczbę bitcoinów (bitów). Jeżeli wygrasz, uzyskujesz kryptowaluty za darmo.

Podczas rundy mnożnik (duża liczba po lewej stronie) rośnie, a gdy osiągnie wysoki poziom, wystarczy nacisnąć przycisk, a liczba postawionych przez Ciebie bitcoinów zostanie pomnożona właśnie przez wartość mnożnika. Ale uwaga! Jeśli nie naciśniesz przycisku wystarczająco szybko, stracisz cały zakład. Graj więc mądrze i tylko z małymi kwotami!

Inwestycja w Bustabit

Zdj.: bustabit.com

Bustabit oferta inwestycyjna

Oprócz hazardu i możliwości obstawiania swoich coinów, Bustabit oferuje również inwestowanie! Aby Bustabit mógł wypłacać środki klientom, którzy grają i wygrywają, potrzebuje określonego bankrolla, z którego będzie mógł czerpać pieniądze na ten cel.

Wpłacając własne bitcoiny do tego bankrolla, wspierasz cały system i pozwalasz na wyższe wygrane dla graczy.

Oczywiście za dostarczanie swoich monet zostaniesz wynagrodzony częścią bitcoinów, które gracze tam tracą. Tak zwana house edge, czyli przewaga statystyczna, wynosi 0,5% – tak więc w dłuższej perspektywie, z punktu widzenia statystyki, inwestorzy zarobią pół procenta na każdej rundzie. Z naszego doświadczenia wynika, że inwestując w bankroll na Bustabit można zarobić około 2-3% miesięcznie.

Oczywiście inwestycja ta nie jest wolna od ryzyka – jeśli ktoś w ciągu jednego dnia wygrałby np. 1000 bitcoinów, część depozytu inwestora zostałaby przeznaczona na wypłatę wygranej.

Jak działa bankroll? (Po angielsku)

The bankroll is the pool of money that the house uses to pay out winners that bet on the bustabit multiplier.

The max profit that players can win from a round of the game is determined by the size of the bankroll. The larger the bankroll, the more players can win.

  • Each player can only win 1% of the bankroll in a single round. It’s possible to win more in total across multiple rounds, of course!
  • Similarly, all players combined can only win 1.5% of the bankroll in a single round.

Players can bet on the house (i.e. become bankrollers), and their bet is added to the bankroll such that they win when the house wins and they lose when the house loses.

Having both players and bankrollers (aka house bettors) is important for a healthy bustabit. As bankrolls grow the bankroll base, higher profits will be allowed and bigger gamblers will be attracted to the game.

If you wish to contribute, word of mouth is the most effective way to attract more players and bankrollers. Please recommend the game to your friends.

More information can be found here.

Nie spodziewaj się natychmiastowych milionów!

Zarabianie darmowych bitcoinów nie należy uważać za szybką drogę do milionów, ani nie jest to najbardziej opłacalny sposób na zainwestowanie własnego czasu. Jeśli chodzi o zarabianie w Internecie, wiedz, że istnieje wiele innych, bardziej opłacalnych opcji. Kilka z nich wymieniliśmy w naszym artykule Jak zarabiać pieniądze w Internecie.

Niemniej jednak, jeśli masz trochę wolnego czasu i chciałbyś zdobyć trochę darmowych bitcoinów, to nasze powyższe wskazówki mogą wskazać Ci drogę do interesujących sposobów na zbudowanie dodatkowego dochodu w wolnym czasie lub przynajmniej zarobienie dodatkowych kilku złotych.

Naszym zdaniem najlepszym spośród wszystkich wymienionych opcji sposobem na zdobycie darmowych bitcoinów są programy polecające w kranikach (faucetach) i programy partnerskie.

Jeśli uda Ci się odpowiednio rozpowszechnić swoje unikalne kody, możesz uzyskać interesujące wyniki. Musisz jednak zadać sobie trud, aby rozpowszechnić swój kod polecający/partnerski (link) na przykład w dyskusjach on-line czy – może nawet lepiej – na swojej stronie internetowej lub na kanale YouTube.

Czy udało Ci się zdobyć jakieś darmowe bitcoiny? Daj nam znać w komentarzach poniżej! ⤵️

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.